Facebook hozzászólás
345

Beszélgetés Kovács László sifuval

Ahogy megígérte, újra találkoztunk Kovács László sifuval, az I. Nemzetközi Kung-fu Világkupa szervezőjével. A hétvége után, mintha kicsit nyugodtabb lett volna…

Elképzelhetőnek tartod, hogy pár év múlva speciális tanfolyamok, edzéstervek és technikák lesznek ötvözve a harcművészettel erre?

Bízom benne, hogy létrejön. Egyelőre kutatnak és dolgoznak, de jók az eredmények.

Kérdés, hogyan fogadják majd az emberek, hiszen manapság minden üzletnek számít.

Ahogy elnézem, rengeteg „mester” és „ágazat” lett az utóbbi időben, úgy tűnik, bárki lehet tanító három hónap alatt, és vezethet nagy csoportokat…

Ez valóban komoly probléma, de nemcsak Magyarország problémája, és nemcsak a harcművészetek terén. Sajnos még ebben a cipőben járunk, sok önjelölt magasképességű vezető lett hirtelen és túl rövid ideig tanulnak az edzők is.

Mikor lehet valakiből mester?

Azt gondolom, hogy 30 év alatt nem lehet. Igaz, hogy technikailag sokkal hamarabb meg lehet tanulni valamit, elég hozzá öt-hat év is. El lehet sajátítani egy stílust, de ahhoz, hogy mester legyen valaki, szükséges még legalább ennyi, de inkább sokszorosan több év és tapasztalat. Év és tapasztalat. Ezért kell a minimum 30 év fölötti kor.

Az én mesterem kiváló tanító volt, nemcsak kung-fu mesterként, hanem emberként is tiszteltem. Többször említettem már, de mindig örülök annak, ha mondhatom, hogy ha semmit mást nem tanultam volna tőle, kizárólag azt, hogyan kell emberként élni, bőven elegendő lenne több életre, főleg ahogy a mai világot nézem…

Mi az a plusz, amit az ember a harcművészetben találhat?

Ugyancsak mesteremre utalnék. Valaki úgy fogalmazott egyszer: ha belépett egy terembe, akkor tényleg megjelent valaki. Mindenki odanézett, erős, határozott személyisége volt, tisztelte az életet, a hagyományokat, az embereket.

Azt gondolom, hogy sokan tudnak ütni és rúgni, de az emberi tulajdonságok emelnek ki valakit igazán a többi „harcos” közül.

Milyennek értékeled a hétvégi világkupát?

Megpróbáltunk mindent bemutatni, ami a kung-fu családjába tartozik. Voltak küzdelmi kategóriák, full-contact és light-contact résszel, voltak formagyakorlatok fegyverrel és pusztakézzel egyaránt, és bemutattunk egy speciális csoport is, a „lökő-kéz” kategóriát.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!