Bújjon ki a hajából!
A parókakészítők szerint a műhaj nem csupán a kopaszság elkendőzésére szolgál, hanem személyiségünket is megváloztathatjuk vele akár egyetlen napra is.
Kaphatók csattal az eredeti hajra illeszthető póthajak és copfok, ezek dúsabbnak mutatják, vagy meghosszabbítják a hajat. A félparókákra szintén az eredeti hajat kell rádolgozni, ezek általában fésűvel rögzülnek a fejen. Természetesen fontos, hogy ugyanolyan színűt válasszunk, mint az eredeti haj, és lehetőleg az állaga, struktúrája, fénye is hasonló legyen. A sapkaszerűen a fejre húzható paróka alatt mindegy, milyen színű az eredeti haj, ezek hálós anyagból készülnek, hogy a fejbőr szellőzhessen alatta, de feszesen a fejhez simul, nehogy az első szél lefújja. Manapság divatos a hajbevarrás is, ebben az esetben az eredeti hajhoz rögzítik az újat, amit aztán csak szakember tud leszedni.
Az eredeti hajból készült parókákkal kevesebb a gond, hiszen szinte ugyanúgy kell gondozni, ápolni, mosni, fésülni, mint a rendes hajat. Lehet csavarni, beszárítani, vasalni, festeni. A szintetikus darabokat csak speciális szerekkel kezelhetjük, ezeket nem lehet megváltoztatni. A tárolásra is oda kell figyelni: míg a rövidebb fazonokat tehetjük dobozba, addig a hosszabbakat inkább babára téve kell tartani. A hosszú darabokkal amúgy is vigyázni kell, hiszen tudni kell viselni, hogy valóban igazinak tűnjön.
A parókák ára függ attól, szintetikus, vagy valósi hajból készült-e, illetve hogy mennyire divatos. Valamivel 10 ezer forint felett már kapható szintetikus darab, de van 40 ezerért is. A szolidabb, de időtálló parókák 40-50 ezer forintba kerülnek, aki betegség miatt kényszerül ilyet venni, természetesen kap TB-támogatást. Az igazi hajból készült termékek még drágábbak, 100-200 forint az áruk. Copfot5-15 ezer forint között lehet kapni, a félparóka azonban körülbelül ugyanannyiba kerül, mint a teljes. A férfiaknál ugyanez a helyzet, ők is 20-100 ezer forint között tehetnek szert egy szebb darabra.
[galeria azonosito=”old_85″ nyitokep=”” kepalairas=””]
Érdekes, hogy az eredeti haj honnan származik. Régebben főként Indiából és Kínából hozták Európába a hajat, ám mivel ezeknek más a struktúrája, mint az európai hajé, most már inkább Oroszországból és Ukrajnából importálnak. Az orosz börtönökben állítólag valóságos maffia alakult az új üzletág köré.
Hozzászólás zárolva.