Facebook hozzászólás
358

Diana nászajándéka

Egy bűvös kis kocka, amely több mint 40 évvel ezelőtt született, azóta pedig – fejtörést okozva emberek millióinak – meghódította az egész világot. Rubik Ernő ikonikus logikai játéka feltűnt már a legnagyobb hollywoodi filmekben, pörgött Will Smith, de Ryan Gosling kezében is. 

Íme itt tíz olyan érdekesség, amit biztosan nem tudtál a Rubik-kockáról!

  1. Diana, Kép: flickr
    Diana, Kép: flickr

    Bár Rubik Ernő 1975-ben találta fel a híres kockát, annak szabadalmát 1977. december 31-én kapta meg, így hivatalosan csak a 78-as évet kezdhette meg feltalálóként a magyar játéktervező.

  2. Az ikonikussá vált játék eredeti neve Bűvös kocka volt, melyet csak évekkel később 1980-ban változtatott Rubik-kockára szülőatyja.
  3. Diana és Károly herceg 1981-es esküvőjükre már nászajándékba is kapott egy Rubik-kockát.
  4. A logikai játék bizony sokak számára okozhat fejtörést, ami nem véletlen, hiszen oldalainak elforgatásával szinte kimondhatatlan számú, 43.252.003.274.489.856.000 különböző helyzetbe hozható a kocka.
  5. Rubik Ernő eredetileg nem játék céljára fejlesztette ki találmányát, csupán egyetemi tanítványainak kívánta bemutatni vele a testek térbeli mozgását.
  6. A Rubik-kocka az évek alatt az egész világot meghódította, eddig több mint 350 millió darabot adtak el belőle.

    Rubik-kocka-bajnokság, Kép Red Bull
    Kép: Red Bull
  7. A Rubik-kocka kirakására már robotot is kifejlesztettek. A CUBESTORMER 3 névre hallgató robot mindössze 3.253 másodperc alatt képes kirakni a kockát.
  8. Ehhez nagyon közel áll Feliks Zemdegs 4.22-es ideje, amellyel az ausztrál férfi a mai napig tartja a világrekordot.
  9. Az egyik legnépszerűbb magyar zenekar, a Halott Pénz énekese, Járai Márk szintén a profi kockások táborát erősíti, és korábban a magyar válogatott tagja is volt.
  10. Donnie Darko, A gépész, Armageddon vagy a Boldogság nyomában csak néhány film azok közül, amelyben feltűnik a magyar kuriózumnak tartott játék.
    Nem elég tanult embernek lenni, annak is kell látszani…
    A nonverbális közlések abszolút fontos eszköze az öltözködés. Azt kell felvenni, amit el akarok hitetni magamról. Ránézek: fehér köpeny sztetoszkóp – orvos. Ugyanaz sztetoszkóp nélkül: pék. Vagy hentes. A protokoll nagyasszonyának is nevezett Görög Ibolya új könyve, a Summa summarum szerkezetileg eltér az eddigi kötetektől: ha lehet, még kötetlenebb, sok-sok humorral fűszerezve, az életből vett tapasztalatokkal színesítve kaphatjuk meg az alapvető információkat: mit, miben, hogyan, kivel, … és persze kivel ne… (Vicceltem!) Az Atheneum jelentette meg!


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 455

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!