Facebook hozzászólás
980

BÉKAPERSPEKTÍVA

Egyedülálló interaktív érzékenyítő stand up

Két fiatal úgy döntött, közelebb hozza a megváltozott munkaképességű emberek életét a civilekhez. Egyedülálló interaktív érzékenyítő műsorukkal szívesen elmennek bárhova, ahol a cégvezetőkben van affinitás olyan munkavállalók iránt, akik minden nehézség ellenére dolgozni szeretnének.

A sérült munkavállaló jelenléte növeli a többi dolgozó toleranciáját, befogadása közösségépítő és növeli a csapatszellemet, a munkatársak cég iránti elköteleződését. Megváltozik a gondolkodásmódjuk, másképp néznek magukra és a munkájukra is, ezt az új szemléletmódot pedig továbbadhatják környezetüknek is – mondja Feiszt Viktor, a Békaperspektíva projekt egyik alapítótagja. Vállalkozásuk célja, hogy minél több embernek segítsenek munkába állni, és erősítsék a társadalmi elfogadást. Mindezt pedig a humor és különböző szemléltető eszközök segítségével teszik.

És még le is lehet írni adóban

Annak ellenére, hogy egyre több cég nyújt lehetőséget sérült emberek számára, a többség még mindig nem foglalkoztat megváltozott munkaképességűeket. Pedig alkalmazásuknak anyagi és monetárisan nem mérhető, de kifizetődő (pl. márkaérték növekedése, fluktuáció csökkenése) előnyei is vannak.

A rehabilitációs hozzájárulást minden olyan cég köteles befizetni, ahol a munkavállalók száma meghaladja a 25-öt, de a megváltozott munkaképességűek aránya nem éri el a létszám 5 %-át. A cég által befizetendő összeg a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló minimálbérének kilencszerese/fő/év. Ez azt jelenti, hogy – ha a 2020-as minimálbérrel számolunk – ez az összeg 1 449 000 Ft/fő/év. A teljes összeget a kötelező foglalkoztatási szintből hiányzó létszám és a rehabilitációs hozzájárulás szorzata adja. A munkaadó maga állapítja meg, vallja és fizeti be az állami adóhatóságnak. Megváltozott munkaképességű emberek alkalmazásával a hozzájárulás mértéke csökkenthető vagy teljes egészében elkerülhető.

Ezen kívül a szociális hozzájárulásból is kedvezményt igényelhetnek a cégek, amik  olyan munkavállalót alkalmaznak, akinek maximum 60%-os az egészségi állapota (vagy rokkantsági rehab ellátásban részesül). Valamint, ha a vállalat érvényesíti ezt a 17,5%-os mértékű adókedvezményt, akkor a szakképzési hozzájárulást sem kell megfizetnie.

(Forrás: békaperspektíva.eu)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Tolerancia és Iszak Eszti





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!