Facebook hozzászólás
970

BÉKAPERSPEKTÍVA

Egyedülálló interaktív érzékenyítő stand up

Két fiatal úgy döntött, közelebb hozza a megváltozott munkaképességű emberek életét a civilekhez. Egyedülálló interaktív érzékenyítő műsorukkal szívesen elmennek bárhova, ahol a cégvezetőkben van affinitás olyan munkavállalók iránt, akik minden nehézség ellenére dolgozni szeretnének.

− Tudatosítani szeretnénk, hogy vaknak vagy sérültnek lenni nem betegség és nem különlegesség. Ugyanolyan állapot, mint férfinak, nőnek, alacsonynak, szőkének vagy érces hangúnak lenni. A problémák attól még azonosak maradnak, csak a megoldás körülményei lesznek mások − mondja Sulyok Péter, aki annak ellenére, hogy 17 éves korában vesztette el a látását, dolgozott már programozóként, masszőrként és építési vállalkozóként is.

Érzékenyítő stand up Fotó: békaperspektíva.eu
Érzékenyítő stand up Fotó: békaperspektíva.eu

Most pedig már a Békaperspektíva projektben is, amely a megrendelő igényeire szabott interaktív érzékenyítő műsor. Lényege, hogy Péter, a vak stand up előadó és látó társa, Feiszt Viktor közös gondolkodásra, és játékra hívja a résztvevőket. Az érzékenyítés-motiváció-csapatépítés tengely mentén egyetlen dolog biztos: komoly témák kerülnek terítékre, szigorúan humorban feloldva.

Amellett, hogy egy vállalat levonhatja a rehabilitációs adójából, ha foglalkoztat megváltozott munkaképességű dolgozót, a számokkal nem mérhető pozitívumok sem elhanyagolhatók. A megváltozott munkaképességű emberek élen járnak a ledolgozott napok számát illetően. Alapos felkészítés és betanítás után a termelékenységük ugyanakkora, mint a többi munkatársé. Mivel örömöt és kihívást jelent számukra a munka, sok esetben szívesebben, figyelmesebben, gondosabban végzik azt. Jóval nehezebben találnak munkahelyet, így, ha képességeiknek megfelelő munkát kapnak, erősen elköteleződnek, lojálisak lesznek a céghez, így csökken a fluktuáció. Szigorúan betartják a munkahelyi és védelmi előírásokat, monotóniatűrésük nagyobb, kevesebb munkahelyi balesetet okoznak.

Csapatépítésre, érzékenyítő tréningekre: Békaperspektíva projekt Fotó: békaperspektíva.eu
Csapatépítésre, érzékenyítő tréningekre: Békaperspektíva projekt Fotó: békaperspektíva.eu

Szánalom helyett empátia, előítélet helyett megismerés, az „ufónak tekintés” helyett hétköznapi viselkedésformák, a mégoly jó szándékú, de túlzó gesztusok helyett pedig természetes odafigyelés – ezek a kulcsfogalmak ahhoz, hogy rászoruló emberek is teljes értékű munkatársnak, hasznos- és nem csak megtűrt személynek érezhessék magukat. A megváltozott munkaképességű emberek alkalmazásával természetesen a munkahelyen változások mennek végbe, az ott dolgozók új problémamegoldó készségeket sajátíthatnak el vállalaton belül.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!