Egyél, és egészséges leszel!
A Magyar Gyógynövényes Orvosok és Alkalmazók Közhasznú Egyesülete 2006. február 11-én 14:00 órai kezdettel a Váci úton lévő bevásárló központban rendez gyógynövény road showt, ahol minden kedves érdeklődőt szívesen fogad és vendégül lát egy-egy ízletes bodza koktéllal.
Ezek a szavak nem egy rosszétvágyú gyermekét bíztató anyuka szájából hangzottak el, hanem a Magyar Gyógynövényes Orvosok és Alkalmazók Közhasznú Egyesületének téli immunerősítő étrendjére hívják fel a figyelmet.
A téli időszak végére mindannyiunk immunrendszere fokozott terhelésnek van kitéve. Ez a felsőléguti vírusok, az influenza időszaka. Egy-egy tüsszentéssel vírusok raja száguld felénk 60-80 km/h sebességgel, nem csoda hát, ha előbb vagy utóbb valamelyik minket is leterít. De ne adjuk magunkat ilyen könnyen, erősítsük immunrendszerünket, hogy minél hatékonyabban léphessen fel a kórokozók ellen.
A gyógynövények hatása a már kialakult betegségre közismert, betegségek megelőzésében azonban kevésbé szoktuk használni őket. Pedig érdemes!
A legismertebb, és számos klinikai vizsgálattal igazoltan hatékony immunrendszer erősítő gyógynövény a kasvirág (Echinacea purpurea). A vizsgálatok szerint a kasvirág különböző származékai hatékonyan segítik a szervezet védekezését bakteriális kórokozók ellen.
Immunerősítő szerepéről kevésbé ismert gyógynövény, a Sambucus nigra, azaz fekete bodza. A bodza hatása rendkívül összetett, egyrészt eltávolítja a szervezet káros anyagcseretermékeit (méregtelenít), ezáltal növelve a szervezet védekezőképességét. A fekete bodza kivonataival lefolytatott számos klinikai vizsgálat eredménye világosan bebizonyította, hogy képes számos, felső légúti fertőző betegség kialakulásáért felelős vírus szaporodását gátolni. A bodza a népi gyógyászatban előszeretettel alkalmazott lázcsillapító, izzasztó, fájdalomcsillapító hatása miatt a hűléses megbetegedések kezelésében.
Meglepő módon, a „gyermekek kedvence”, a sóska is hasznos lehet a téli időszakban. A sóska közismert vasforrás is, de emellett képes olyan anyagok felszabadulását serkenteni a szervezetben, melyek segítenek a fertőzés leküzdésében. A sóska másrészt gyulladás-csökkentő hatású is, ennek köszönhetően kiválóan enyhíti a hűléses megbetegedések tüneteit.
A kevéssé ismert vasfüvet elsősorban savanyúságok tartósításánál használják. Áldásos hatását azonban szinte mindenki ismeri, hiszen a téli időszakban kevesebb friss gyümölcsöt, zöldséget fogyasztunk, „savanyúságot” azonban annál gyakrabban. A vasfű szintén az immunrendszer erősítése révén segíti a szervezetünket, hogy hatékonyabban védekezzen a kórokozók hadára.
Hozzászólás zárolva.