Facebook hozzászólás
106

Együk magunkat eszesre és degeszre! 2.rész

Hans Ulrich Grimm táplálkozás szakértő Németországban megjelent könyvében azt állítja, valamennyi táplálék közvetlenül hatással van az agyunk működésére, így helytelen étkezéssel hosszú évek múltán komoly kárt tehetünk benne.

 Többek között a megfelelő mennyiségű és minőségű táplálék hiánya okozza a depressziót, a hiperaktivitást, az autizmust és az Alzheimer-kórt is. Egyes anyagok míg károsak a szervezetnek, másokra kifejezetten szüksége van a testünknek. Grimm professzor ezeket az anyagokat gyűjtötte csokorba, és jegyezte le az egészségére odafigyelő olvasónak. Az előző írásunkban megvizsgáltuk a vas, a cink, a B-vitamin és a vércukor optimális élettani hatását.

Az aminosavak is rendkívül fontosak testünk és szellemünk egyensúlya érdekében. A szervezet számára nélkülözhetetlen aminosavakat a tengeri halakban, a hüvelyesekben, a retekben, paradicsomban és a banánban találunk. E hatóanyag összetételében és hatásában szinte azonos a testben természetesen meglévő szerotoninnal, mely a nyugalomért és boldogságért felelős. A fenti táplálékok, zöldségek és gyümölcsök nemcsak színükkel nyugtatnak tehát. Minél többet fogyasztunk belőlük, annál kiegyensúlyozottabbak leszünk. Nem beszélve arról a nem csekély hatásukról is, hogy aktiválják agyunk sejtjeit a még teljesebb befogadóképesség érdekében.

A magnézium győzelmet arat a stressz felett. A hétköznapi gondok és problémák hosszútávon teljesítménycsökkenéshez vezetnek. Kedvetlenekké válunk, és a kreativitásunk is messze alulmúlja önmagát. A megoldás a magnézium erejében rejlik. Ha kellőképp szeretnénk feltankolni belőle, a pulykahús és a pisztácia kész magnéziumbomba! De jócskán tartalmazzák a szójacsíra, a bogyós gyümölcsök és a tejtermékek is.

A cholin az acetilkolin egyik alapanyaga, mely rendkívül fontos ingerületátvívő anyag a testben. Hogy agyunkból gyorsan elő tudjuk húzni a legeldugottabb információt, hogy logikusan gondolkodjunk és sziporkázzunk fontos a cholin jelenléte is. Sőt! Nélküle nincs hírvivő anyag, így gondoskodnunk kell meglétéről. Rendkívül sok cholin van a sajtban, tojásban, szójacsírában és dióban.

Végül a legfontosabb: a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel, amit nem lehet kellően hangsúlyozni. Napi két, de inkább három liter folyadékkal valósággal átmossuk szervezetünk, kitisztulnak a bélbolyhok, gyorsabb lesz az emésztésünk, sejtjeink tápanyaghoz jutnak, a méreganyagok pedig távoznak. Bátran mondhatjuk, hogy belső zuhany. Ha kevesebbet iszunk, az annyit ér, mintha két liter vízzel tusolnánk. Hogyan hat a folyadék jelenléte agyműködésünkre? Jobban, mint gondolnánk: ha rendszeresen iszunk, főként zöldteát, ásványvizet, és zöldség-, gyümölcsleveket felfrissítjük szellemünk, nő a koncentrációképességünk, könnyebben és hatékonyabban dolgozunk. Ha tehetjük, próbáljuk mértékkel fogyasztani a feketét – mind a kávét, mind a teát.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!