Elege van a fertőzésekből?
Az influenzajárványok idején érdemes megismerkednünk a menedzseréletmóddal járó stressz és az immunrendszer állapota összefüggésével. Megkapjuk-e az éppen aktuális influenzajárványt vagy sem, illetve az mennyire vesz le bennünket a lábunkról, erősen függ attól, milyen állapotban van immunrendszerünk. Miért lesz beteg egyikünk, s miért nem a másik?
Az immunrendszer fitten tartása elméletileg a következőképpen történhet: nyugodt, stresszmentes életmód, sok friss levegő, boldogságos, szeretetteljes, pozitív környezet, vitamindús, tápanyagdús táplálkozás, sok mozgás, elégedettség, sikerélményekben gazdagság, munka és pihenés egyensúlya, teljes értékű pihenés, teljes értékű munka.
Soroljam még tovább, mit nem tud a mai világban élő ember megvalósítani, ha életben akar maradni, és fenn akarja tartani a családját és a megteremtett értékeit? S vannak ezek között a betartandó életviteli jó tanácsok között olyanok is, melyeket, ha akarnánk, akkor sem tudnánk megvalósítani. Gondolok itt a tápanyagdús táplálkozásra, mert a táplálékainkban már átlagosan tizedannyi tápanyag van, mint amennyi például a múlt század elején volt bennük. Köszönhető mindez a vegyszerezésnek, a nagyüzemi termesztés, tenyésztés sok hátulütőjének, az élelmiszer-gazdaság és -kereskedelem által használt méreganyagoknak, a levegő szennyeződésének, a megváltozott táplálékláncnak, az élő vizeink szennyezettségének stb.
S érdemes-e magyaráznom önöknek, kedves olvasóink, hol találnak friss levegőt, a természettel harmóniában élést nagyvárosainkban a motorizáció és az elektronizáció elterjedése következtében. S hová meneküljünk abból a negatív lelkületű közegből, mely országunkban körülvesz bennünket, magával ránt, hogyan maradjunk pozitívak ott, ahol arról szól a politika és a média, kit hogyan lehet tönkretenni, igazságokból hazugságokat csinálni, értékeket ócskavassá silányítani. A gondolatszennyezés állapota a környezetszennyezést meghaladó módon veszélyezteti létünket.
Rosszul csináljuk!
A problémák még sorolhatóak tovább. Az immunrendszer jó állapotba helyezése és ott-tartása a betegségek megelőzésének kulcskérdése. A civilizált országok egészségszemlélete ma kevéssé alkalmas a megelőzés kultúrájának hangsúlyozására. A betegség gyógyítása áll a fókuszában, a már meglévő panaszok, problémák testi szintű kezelése, megszüntetése, csillapítása. S sajnos, a legtöbb esetben, mivel meggyógyítani nem tudják a betegséget, a betegség elviselhető szintjének megtartása az alapvető szándéka és irányultsága. Tehát magunk sem tudjuk, hogy magunk tehetünk a legtöbbet egészségünk fenntartása érdekében. Életvitelünkkel, testi, lelki, szellemi állapotunk magas szinten tartásával.
Hozzászólás zárolva.