Facebook hozzászólás
167

Én vagyok én, és te vagy te?

Egyes jövőkutatók az állítják, hogy a mai emberből hamarosan a tudomány szuperembert képes faragni, és előbb- utóbb mindnyájan a mainál nagyságrendekkel jobb, többre képes, vagyis új fajjá alakulunk.
De valójában Istent játszanak e a tudósok? Vagy csak felhasználják azt a tudást, amit a természet, sokak szerint maga Isten adott nekünk?

 Az első lépés a lombikbébi „előállítása” volt, a következő lépéseket most teszik a biológusok: genetikai módszerekkel avatkoznak be az emberi szervezte.

 A klózónás típusai:  Arra a kérdésre hogy mi is a klónozás, a legtöbb embernek egy teljesen emberi szervezet mesterséges létrehozása jut eszébe, tehát meg vannak arról győződve, hogy a klón nem csupán genetikailag lesz azonos a klónozott személlyel, de pszichikailag, érzelmileg és mentálisan is. Tehát egy az egyben egy másolat lesz. De a dolog azonban nem ilyen egyszerű, ennél jóval bonyolultabb és összetettebb.

 Tény ugyan hogy a gének számos tulajdonságra hajlamosíthatják az embert, de ezek kialakulásában legalább ugyanilyen fontos a környezeti hatások szerepe is, amelyet most a legtágabb értelemben – a magzatot az anyaméhben ért hatásoktól a neveltetésen keresztül a társadalmi környezetik – kell értenünk.

 A klónozás tehát nem egyenlő a halhatatlansággal.

 Az emberek többsége ma még tiltakozik a természet úgymond megerőszakolása ellen, de ne felejtsük el, hogy húsz évvel ennek előtte a ma már rutinszerűen alkalmazott mesterséges megtermékenyítés az Amerikai Egyesül Államok legnagyobb részében tiltott dolognak számított, a szívátültetés lehetősége pedig egyenesen a horror kategóriába soroltatott.

 De azért valljuk be, kicsit bizarrnak tűnhet azon a klasszikus példán túl, hogy a nő megszüli a saját nagyapját, hogy beleszeret-e az apa saját lányába, mert pont úgy néz ki, mint a felesége…

 Biológiai problémák: Az ember klónozása – még ha az etikai, jogi, vallási problémákat ha csak érintőlegesen is érintjük – egyenlőre pusztán biológiai szempontból is igen kockázatos vállalkozásnak tűnik. Elgondolkoztató a klónozás technológiájának elképesztően alacsony a hatékonysága, és persze, a megszületett állati klónok genetikailag sem teljes értékűek.

Etikai problémák: a TIME és a CNN közvélemény kutatásainak felmérése szerint az emberek 90%-a ma még rossz ötletnek tartja a klónozást.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!