Facebook hozzászólás
153

Esélyünk sincs kikerülni a náthát, az influenzát!

Ha itt az ősz és a tél, a megfázások, az influenzás megbetegedések tömeges méreteket öltenek. Vajon együtt kell élnünk ezzel a civilizációs, urbanizációs csapással, vagy van megoldás a kikerülésére? A kérdés megválaszolásában a dr. Kecskés Gabriella belgyógyász, a Medic-Poliklinika igazgató főorvosa segít

– A listát látva, esélyünk sincs kikerülni a náthát, az influenzát évszakváltáskor.

– Ami igaz, az igaz. Az egyensúlyra mind a makrokozmoszban, mind az emberek testi, lelki és szellemi egységében egyre rosszabbak az esélyek. Természeti katasztrófák sora jelzi, hogy mi magunk "rontottunk bele" a természet rendjébe. És ez hatással van mikrokozmoszunkra is. Mindig az immunrendszer gyengeségének jele, ha könnyen megfázunk, náthásak leszünk, fáj a torkunk, ha sűrűn van arcüreggyulladásunk, a téli időszakban sokat köhögünk, ha sokszor van tapintható nyirokcsomónk, ha gyakran panaszkodunk fogfájásra, sok a gyökérkezelt koronázott fogunk, ha gyakorta felfázunk, hullik a hajunk, hólyaghurutot, petefészek-gyulladást kapunk, vagy prosztatitisz, hasfájás, emésztési panaszok kísérnek minket. Az allergia, illetve az autoimmun-betegség pedig már egyértelműen az immunrendszer károsodása.

– Mit tehetünk mi magunk azért, hogy minél kisebb hatással legyen a külvilág egyensúlyának felborulása saját világunkra, immunrendszerünkre?

– A megoldás az ember holisztikus szemléletében keresendő. Tehát az immunrendszer legyengülésének testi, lelki és mentális oka is van. Ha lelki problémáink vannak – például depresszió, párkapcsolati nehézségek, munkahelyi és/vagy otthoni stressz, félelmek, önértékelési zavarok -, sokat tud segíteni a kineziológia, de a homeopátia, a Bach-virágterápia s szükség esetén a pszichológia, pszichiátria is. Testi síkon azonban elengedhetetlenül fontos az immunrendszer erősítése. Elsődlegesen az orrgaratban lévő Waldeyer-gyűrű, továbbá a vastagbél, a tápcsatorna rendbetétele homeopátia vagy izopátia segítségével, illetve a vastagbél esetében még colon-hidroterápiával. Rendkívül fontos, hogy krónikus gyulladás, góc ne terhelje a szervezetet. Góc bárhol lehet a szervezetünkben. A góckutatás és a holisztikus szemlélet hozzáállása azonos: az emberi szervezetben minden mindennel összefügg. Így a gócok mint energetikai blokkok a szervezet egészére hatnak, csak az adott szerv tüneti kezelése nem hozhat teljes gyógyulást. Energetikai zűrzavarral a szervezetben, de legfőképpen a szájban – amalgám, többfajta vagy nem szervezetbarát fémötvözet – nincs ép immunrendszer.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!