Facebook hozzászólás
153

Esélyünk sincs kikerülni a náthát, az influenzát!

Ha itt az ősz és a tél, a megfázások, az influenzás megbetegedések tömeges méreteket öltenek. Vajon együtt kell élnünk ezzel a civilizációs, urbanizációs csapással, vagy van megoldás a kikerülésére? A kérdés megválaszolásában a dr. Kecskés Gabriella belgyógyász, a Medic-Poliklinika igazgató főorvosa segít

– Tudati szinten milyen felkészülést, változást javasol?

– Hinni kell a természet és az ember harmóniájában, ezzel együtt önmagunkban is. Rá kell ébrednünk, hogy pozitív gondolkodással meg tudjuk változtatni az életünket, a környezetünket és magunkat, a harmóniátlanságban is képesek vagyunk megteremteni magunknak az örömteli életet. Mi kell hozzá? Jobb életvezetés, életszervezés, nagyobb önbizalom, megfelelő, tehát vitaminokban, ásványi anyagokban és nyomelemekben gazdag táplálkozás, rendszeres energetizáló mozgás, kikapcsolódás.

– S mit tegyünk, ha mégis megfázunk, vagy "gyengélkedik" az immunrendszerünk?

– Amikor már mindent megtettünk, szedtünk echinaceát, 1000 milligramm C-vitamint naponta, sok folyadékot ittunk, polyvitamint ettünk rendszeresen, s még mindig vannak bajok, akkor sem az antibiotikum segít. Azt tartalékoljuk olyan esetekre, amikor már komoly gennyes elváltozások, magas láz, tüdőgyulladás léptek fel. Amiben bízhatunk, az a holisztikus gyógyítási szemlélet. A Voll-féle számítógépes diagnosztika például az embert természeti lényként, teljességében vizsgálva a szervezet energetikai állapotának, immunrendszerének feltérképezésére, góckutatásra, a test informatikai vizsgálatára vállalkozik. Azaz nemcsak a probléma rövid távú "gyógyítgatására", hanem arra, hogy az egész embert hosszú távra meggyógyítsa. Segítségével megtudhatjuk, van-e vitaminhiányunk, rendben van-e a bélflóránk. Megkereshetjük azokat a homeopátiás, izopátiás, allopátiás szereket, amelyekkel a leggyengébb láncszemek megerősíthetők. Egyénre szabottan és az adott időben szükséges immunerősítők is kitesztelhetők, hogy éppen echinaceára, aloe verára, olajfalevél-kivonatra, phytolaccára, esetleg Bach-virágterápiára, colon-hidroterápiára, kineziológiára, vitaminkészítményekre van-e szükség, vagy elegendők a bevált házi szerek, a hársfa-, a bodzavirágtea stb. Szoktam javasolni az influenza ellen leggyakrabban alkalmazott, pézsmakacsa májából készült homeopátiás szert influenzajárvány idejére. Kiválóan alkalmas ugyanis az influenza megelőzésére. Az egészséges, testileg-lelkileg kiegyensúlyozott, közép-európai ember természetesen fogadja az évszakok váltakozását. Érdemes az életet, annak nehézségeivel és szépségével, akárcsak az évszakok váltakozásait, betegségmentesen és örömmel megélni. És élvezni a késő ősz és a tél adta örömöket.

– D –

Fotó: chabaphoto.com





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!