Ezeket a nőket utálják a férfiak
Első randi. A vacsoraasztal fölött a férfi megpróbál beszélgetni, de nem nagyon megy neki. Nem a saját hibájából, a nő alig szólal meg, ha kérdeznek tőle valamit, igennel vagy nemmel válaszol. A férfi egy idő után megunja, és rövidre zárja a találkát. Csodálkozik? Nem, hiszen nem azt hallotta a barátnőjelölttől, amit szeretett volna.
A bőbeszédű: ideje lerántani a leplet arról a hiedelemről, hogy a nők jóval többet beszélnek, mint a férfiak. Nem így van, James Pennebaker, a texasi egyetem pszichológusdoktora ezt be is bizonyította, miután pácienseire olyan apró szerkezetet kapcsolt, amely valóban rögzítette, hogy az illető egy nap alatt hány szót ejt ki a száján.
Az igaz, hogy a nők sokkal többet beszélnek emberekről, míg a férfiak inkább tárgyakról diskurálnak, de ez nem azt jelenti, hogy a gyengébbik nem tagjai pletykásabbak lennének. Nem ám! A Yale Egyetemen végzett kísérletek szerint az urak is legalább annyit susmusolnak az ismerőseik magánéletéről, mint kollegináik. Persze ettől függetlenül valóban léteznek zavaróan bőbeszédű egyének. Azonban még mielőtt megharagudnánk rájuk, gondoljuk át, mi lehet az okuk arra, hogy nem hagyják szóhoz jutni beszédpartnerüket. Könnyen lehet, hogy nagyon szoronganak az adott szituációban, és így próbálják kompenzálni érzéseiket.
A mocskosszájú: még ma is visszatetszést kelt az emberek többségében az, ha egy nő szájából káromkodást hall. Pedig sokan nyomatékosítják ezzel mondanivalójukat, tudattalanul is. Egyes feminista vélemények szerint mi, nők kettős kötésben szenvedünk. A hagyományos női nyelvhasználat, a finomkodás, az udvariasság akadálya annak, hogy erős, racionális, a hatalommal élni tudó lényekké váljunk. Azonban ha a nyelvhasználatukon változtatunk, akkor nőietlennek, agresszívnek, kevésbé szerethetőnek fognak minket tartani. Ezt a tézist lehet cáfolni, de igazat is lehet adni neki, de az biztos, hogy a csúnyán beszélő nők a mai napig nem a férfiak kedvencei.
Hozzászólás zárolva.