Facebook hozzászólás
649

AZ ORVOS MEGMONDTA

Ezeket jó tudni a nyári megfázásról

A nátha nem válogatja meg az évszakokat: bárkit utolérhet a legnagyobb kánikulában is, amikor gyanútlanul készülődik a vakációra. A megfázásnak több oka is lehet. Dr. Somogyi Katalin, a hévízi NaturMed Hotel Carbona főorvosa az alábbiakban összefoglalja a legfontosabb tudnivalókat, és arra vonatkozóan is tanácsot ad, hogyan kúráljuk magunkat.

Ez csak két jó tanács azok közül, amelyeket Dr. Somogyi Katalin javasol abban az esetben, ha a baj már megtörtént. Fontos persze a megelőzés is: mindig mossunk kezet, főleg, ha fertőzött személy van a környezetünkben, ne menjünk túlzsúfolt helyre, ha lehet, és figyeljünk oda, hogyan használjuk a klímát. Sajnos azonban, minden megelőzés ellenére bármikor utolérhet a nátha. Tüneti kezelés mellett a nyári náthát okozó vírusos betegségek általában 2-3 nap alatt javulnak. A gyorsabb gyógyulás érdekében pihenjünk sokat, igyunk minél több meleg gyógyteát (ami készülhet citromfűből, hársból, bodzából), tartsunk könnyű diétát, szedjünk C-vitamint, és kerüljük a ventillátort vagy a klímát. Amennyiben azt tapasztaljuk, hogy a tünetek nem múlnak, a megfázás mellett gondolnunk kell esetleges pollen allergiás megbetegedésre is. Abban az esetben pedig, ha lázasak lennénk, és az orrváladék színe sárgás-zöldes jellegűre változik, bakteriális felülfertőződésre is gyanakodhatunk, amivel mindenképp forduljunk orvoshoz![/bs-text][/vc_column][/vc_row]





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!