Ezen a listán a mosogatószivacs vezet
Sokunknak ismerős az érzés, amikor egy buszról leszállva rohanunk a mosdóba, hogy kezet moshassunk, vagy amikor a homokozóban önfeledten játszó gyermekünk kezét végignézzük. Elképzelésünk nagyjából van arról, hogy hány fajta és milyen baktérium található a mindennnapi használati eszközökön, de vajon hogy néz ki a toplista?
Bár mindenkit foglalkoztat, de senki sincs igazából tisztában azzal, hogy milyen és mennyi baktériummal vagyunk körülvéve? Vajon inkább otthon, a munkahelyünkön vagy útközben leselkedik ránk több veszély?
Ennek a kérdésnek a tisztázására a Zewa laboratóriumi szakértőkkel közösen végzett vizsgálatot, amely alapján gyakran használt tárgyakat vizsgáltak meg és ez alapján összeállították a TOP 10 legbacisabb tárgyak listáját.
A használati tárgyakon elsősorban az emberi bőrből (elsősorban a különböző Staphylococcusok és a Micrococcusok), valamint a levegőből vagy porból származó (pl. Bacillusok) baktériumok találhatók meg. Ezek néha kevesebben vannak, mint az egészséges, tiszta emberi bőrön előfordulva, de így sem elhanyagolható a gyakori és rendszeres kézmosás, mivel a különböző felületekre kórokozók is kerülhetnek, amelyek sokáig fertőzőképesek maradnak. Ennél nagyobb veszélyt jelentenek a hosszú ideig nedvesen maradó felületek (pl. konyharuha), amelyen a nedvesség miatt a mikróbák szaporodni is képesek. Íme a TOP 10 legbacisabb tárgy:
1.Mosogatószivacs
2.Törülköző
3.Konyharuha
4.Fülhallgató
5.Bevásárlókosár
6.Kulcs
7.Billentyűzet
8.Egér
9.Kapaszkodó
10.Mobiltelefon
A vizsgálat eredményei megerősítik, hogy a környezetünkben mindenhol – a munkahelyünkön, tömegközlekedésen, de még otthon is – számos baktérium vesz körbe minket, ezeknek egy része pedig fertőzést is képes okozni. Mivel sajnos nem mindig van lehetőségünk kezet mosni vagy tisztán tartani a különböző felületeket, amikkel érintkezünk, érdemes mindig a táskánkban tartani egyet a kéz– és arctörlő kendőkből, amelyek frissítő, tiszta érzést nyújtanak egész nap, akár útközben is.
Hozzászólás zárolva.