Facebook hozzászólás
524

„Figyelem! A lombikbébi program legnagyobb veszélye!”

A meddőségi központokban tömött sorban ülnek az inszeminációra, vagy a lombikbébi-beültetésre váró anyukák, és nagy részüknek fogalma sincs, milyen kezeléssel készítik fel a szervezetét arra, hogy a baba ott fejlődhessen.

Hormonkezelés – ezt mindenki tudja, de hogy mit és miért kap, azt már kevesen ismerik.

Ezt a tényt saját tapasztalattal is megerősíthetem. Lányom ugyan nem lombikbébi, „csak” inszeminációs programban vett részt 2 évvel ezelőtt, de máig nem tudjuk, pontosan milyen, és mennyi hormont adtak neki. „Szerencsére” a lombikbébi programra már nem ment tovább, mert  – bár a 3 inszeminációs „kísérlet” sikertelen volt – annyira rosszul volt a hormonkezeléstől, hogy módszert és orvost váltottunk. Majd apukát is „cserélt”, és új párjától, természetes fogantatással 3 hónapja megszületett a csodálatos kisfia. (Na ennyit a hormonokról, meg a pszichéről!)

E rövid személyes kitérő után kanyarodjunk vissza a hormonkezelésekhez.

Tudják-e a gyermek után vágyó nők, hogy a mellrák rizikófaktorai között előkelő helyen szerepel a hormonszint hirtelen megváltozása?

Márpedig a hormonszint mesterséges megemelése a mesterséges megtermékenyítés, azaz az inszemináció és a lombikbébi program első szakaszának egyik fő eleme. Az inszemináció a méhen belüli, a lombikbébi pedig a méhen kívüli mesterséges megtermékenyítés.

Nincsen a hivatalos statisztikák között – még – olyan adat, hogy a mellrákos nők közül hányan kaptak, mikor és milyen hormonkezelést. Talán, egyszer lesz. Mert az orvosok igenis tudják az összefüggést, bár azt mondják, hogy a rövid ideig tartó (2-3 hét) hormonkezelés nem okozhat maradandó elváltozást. És akinél viszonylag rövid időn belül többször ismétlik? Elvben ötször lehet, akár 1-2 éven belül is!

A nagyon lelkiismeretes orvos elküldi betegét rákszűrésre, mammográfiára, hogy kiszűrjék az esetlegesen már fennálló rizikófaktorokat!

De az tény, hogy nő a mellrákos nők száma, fiatalodik az átlagéletkor is.

Az is tény, hogy nő a meddőségtől szenvedő nők száma hazánkban.

Az okok közül viszont csak az egyik, hogy a menstruációs ciklust, s ezen belül a peteérést és a megfogant petesejt beágyazódását, majd a terhesség alakulását szabályozó bonyolult hormonrendszerben valami „hiba” van, tehát elvben hormonkezelés szükséges.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!