Facebook hozzászólás
3 038

Fontos illemszabályok betegség és gyász esetére…!

A leghosszabb ideig tartó gyász az özvegyeké. Ők egy egész évig viselnek mély gyászt s egy fél évig félgyászt. Legalább így parancsolja az illem, bár gyakran megtörténik, hogy özvegyek nem gyászolnak tovább egy évnél.

195. . Ha beteget ápolunk otthon, a betegszoba tisztaságáról és jó levegőjéről kiemelt figyelemmel gondoskodjunk. Szellőztessük ki a betegszobát naponta többször, de mindig rövid időre.

196. . Ápoltunknak igyekezzünk a lehető legnagyobb nyugalmat biztosítani, tartózkodjunk a hangos tévénézéstől, rádiózástól stb.

197. . Ne csak a környezetét, hanem a beteget is tartsuk tisztán. Segítsük rendszeres mosdatását, fésüljük meg stb.

198. . Az orvos részére, ha házunkhoz várjuk, gondoskodjunk előre a meleg vizes kézmosás feltételeiről, készítsünk elő szappant és tiszta kéztörlőt.

199. . A legkörültekintőbb gondoskodás, a legalaposabb orvosi kezelés mellett is sokszor szembe kell néznünk az emberi élet befejezésével, a halállal. A szeretett hozzátartozó elvesztése miatt érzett fájdalmunk, megrendülésünk természetes, ezért azt nem kell titkolni. Megjegyezzük, hogy eltúloznunk sem, az emberre jellemző önfegyelemmel kell megpróbálnunk uralkodni természetünk szélsőségein.

200. . Legközelebbi rokonainkkal, ismerőseinkkel a halálesetet nem levélben, hanem személyesen illik közölnünk. Illő, hogy ők azután segítségünkre legyenek, s magukra vállalják a távolabbi rokonok, barátok, ismerősök értesítését.

201. . Szokás a temetés helyének és idejének megjelölésével nyomtatott gyászjelentést (partecédulát) küldeni ismerőseinknek. A gyászjelentés legyen egyszerű, sallangmentes, szorítkozzék a legfontosabbak közlésére.

202. . Újságban közleményként is feladható a rövid gyászjelentés. De kerüljük a patetikus túlzásokat!

203. . Ha valaki – legyen bármilyen közeli barát is – nem kap nyomtatott értesítést, nem illik megsértődnie. Gondoljon arra, hogy a hozzátartozók mély gyászukban és a szertartást megelőző ügyintézések közepette óhatatlanul megfeledkezhetnek néhány személy értesítéséről.

204. . Ha rokonunk, ismerősünk haláláról értesülünk, igyekezzünk mielőbb részvétünket kifejezni az elhunyt hozzátartozóinak. Ezt megtehetjük személyesen, vagy ha erre nincs lehetőségünk, mert például távol lakik a család, táviratban vagy levélben is. Telefonon nem szokás részvétet nyilvánítani, csak ha valamilyen okból minden más lehetőség kizárt.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!