Formás és feszes test Pilates-módra
Nincs nő sem Magyarországon, sem a világon, aki elégedett lenne önmagával, harmóniában élne saját értékeivel, testével. A mai elvárásoknak nehéz megfelelni, hiszen nem elegendő a gondosan megformált test, ha nem párosul kellő értelemmel, és fordítva: mit ér a lélek, ha nincs angyali sziluettje?
Mit tehetünk, hogy elfogadjuk önmagunkat, egyensúlyt teremtsünk gondolatainkban és környezetünkben? A megoldás: Pilates.
Joseph Hubertus Pilates, a technika megalkotója a harmincas években mutatta be gyakorlatait először a nagyérdeműnek. Eredetileg az első világháborúban megsérült német katonák rehabilitálására szolgált. Majd az ötvenes évektől olimpikonok, hollywood-i sztárok titkos fegyvere lett alakjuk megreformálására. Napjainkban minden fineszterem órarendjébe illeszti, lehetőséget teremtve a ma emberének arra, hogy ruganyos testtel és acélos szellemmel küzdhessen a napi rutinnal. Sikerének három titka: légzéstechnika, tudatos testkontroll, nyújtás. Bár első olvasatra könnyűnek tűnhet, a valóságban bizony nehéz mindhármat egyszerre kivitelezni. Fontos, hogy helyesen végezzük a feladatokat, itt maximálisan helytálló a mondás: a kevesebb több.
Kevés ismétléssel végezhető, de sokféle gyakorlat áll rendelkezésünkre egyes izomcsoportjaink megmunkálására. A lényeg, hogy hasunk mindvégig behúzva, popsink megfeszítve, mélyen be- és hosszan kilélegezve, lassan mozogjunk. A feladatok nem bonyolultak, de első alkalmakkor elengedhetetlen a szakember segítsége, hogy a technika helyesen rögzüljön, ezután akár otthon is pilateshetünk. Mivel a far- és hasizmunk folyamatosan tónusban van, már öt alkalom után is látványos a változás. Kockásodik a has, körvonalazódik a derék, kerekedik a tompor. A gyakorlatok pedig a gerinc melletti mélyizmok, törzsizmok megerősítésére szolgálnak, tehát tartásunk kiegyenesedik, hátunk, vállunk formásodik. A mély lélegzetvételekkel megnyugszunk, így teremtve harmóniát testi és lelki kiterjedésünkben.
A pilateshez nem kell megerőltető kitartás, méregdrága edzőcipő. Kizárólag zokni! Nincs verejtékezés, az eredmény azonban minden szempontból kielégitő. Az óra nem is telhetne kellemesebb hangulatban, szálkásodunk, és önbizalmat növelünk egyszerre. És hogy kinek ajánlják a Pilatest? Mindenkinek, férfinak, nőnek…aki szép tartást, ruganyos testet szeretne, akinek bárminemű sportsérülése nem engedi egyéb mozgásformák gyakorlását, akinek fontos, hogy testi és szellemi energiái egyensúlyban legyenek, aki ülőmunkát végez, aki kimerült, és még lehetne sorolni.
Hozzászólás zárolva.