Facebook hozzászólás
118

Franz Ulrich -A feszültségforrásokról

Mi magunk is könnyen be tudjuk határolni azokat a feszültségforrásokat, melyek terhelik a szervezetünket.
A testet különböző olyan fizikai behatások érik, melyeknek nyoma van az idegrendszerben is, ilyen pl. a sportolás, az egyes izomcsoportok erőltetése, a fizikai terhelések, (mint pl. az álló munka).

Amikor valaki változtat ezeken a megszokott fizikai behatásokon, pl. álló munka helyett ülő munkára vált, vagy abbahagyja a sportolást, azt nem csupán a teste, hanem az idegrendszere is lereagálja, és stresszként éli meg.
A másik fontos hatás, ami a testet éri, azzal kapcsolatos, hogy hogyan szokta levezetni valaki a feszültséget, ezek egyénre jellemző szelepek. Az évek óta beidegződött sémák megváltoztatása szintén plusz feszültséget gerjeszt.

Szintén fontos feszültségforrás a munka. A munkahelyünket azért is érdemes gondosan megválasztanunk, mert napunk nagy részét együtt töltjük a munkatársainkkal (nem véletlen, hogy együtt dolgozó nőknek még a menstruációja is összerendeződik egy idő után), ezért tudatában kell lennünk annak, hogy munkahelyi környezetünk, a kollégáinkkal, főnökünkkel való konfliktusaink is építhetnek blokkokat. Egy munkahelyen az elfojtott, ki nem mondott érzések, problémák is hatnak az ott dolgozókra, mert a tudatalatti „veszi” az impulzusokat.

 Hasznos tanácsok a munkahelyen:


  • Ha valaki ülőmunkát végez, pl. 8 órán át a számítógépnél ül, tudnia kell, hogy elszorítja a fenekén, combján húzódó vastag ereket, és izmokat, ez pedig nagyon káros! Ezért legalább 1 óránként mindenképpen álljunk fel, pár percig mozgassuk át a testünket!

  • Nem véletlen, hogy sok helyen (pl. Japánban) már kötelezővé teszik a munkahelyi tornát, máshol pedig (pl. Németországban) teljesen természetes, hogy az irodában van pihenőszoba is, hiszen a munkaadók tudják, hogy egy rövid pihenés után jelentősen megnő a teljesítmény is. Amennyiben lehetséges, iktasson be rövid szüneteket munkavégzés közben!

A magánéleti válságok még súlyosabb nyomokat hagynak a testünkben, pl. ha egy nőt megcsal a férje, azt – akár tud már róla, akár nem – a kezelésen észreveszem, mert a teste jelzi nekem, megtalálom az adott helyen a blokkokat. A stresszt, a feszültséget meg kell tanulni kezelnünk, ehhez a legfontosabb, hogy megtanuljuk az elengedést. Figyeljük csak meg a saját életünkben, hogy az igazi nagy problémák önmagukat oldják meg, ha bezárul egy ajtó, kinyílik egy másik, minden vég valami újnak a kezdete





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Rehabilitáció és egészségmegőrzés Hévízen

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák az életminőség jelentős romlását okozhatják, különösen, ha…

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…
1 / 3 462

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!