Gyógyító csodapárnák
Nincs az a gerinc, amely egy mégoly kényelmes székben való hosszas tartózkodást előbb fájdalom, majd károsodás nélkül kibír. Kényelmes székekről most ne essék szó, de minden ülőalkalmatosság fogyatékosságait lehet és érdemes korrigálni, amihez igazi segítséget nyújtanak különféle gyógypárnák.
Ma már viszonylag széles a választék az ülőmunkához való párnákból. Van, amelyik a hátat támasztja meg, mint például a speciális műanyagból készült, feszes és rugalmas párna, amelyiknek az egyik oldala vastagabb, 15 fokos szögben megemeli a gerincet, nem engedi beroskadni, de van, amelyik az ülést teszi könnyebbé, mint például a levegővel töltött gumiszerű korong.
Csak természetesen!
Nem meglepő, hogy a tönkölypárnák nemcsak alváshoz, hanem munkához is kiválóak. A tönkölypelyvával töltött natúrpárnák minden műfaja remek, a tönkölymagtöltésűek nemkülönben.
Hozzáértők szerint hatását a tönköly magas kovasavtartalmának köszönheti. Szakszerűen szólva a magoknak nagyon jó a területi és szóródási tulajdonsága, ezért mindenféle testhelyzethez alkalmazkodnak, tökéletesen felveszik a test vagy a testrész alakját. A legvadabb kánikulában is jóleső meleget árasztanak, nem allergizálnak, atka nem telepszik meg bennük, szellőztetéssel tisztíthatók.
Minden pozitúrában tökéletes
Nagy áttörést jelentett a NASA-rendelésre készült svéd fejlesztés, a Tempur párna – ebből az anyagból ágybetétet is készítenek, főleg az orvostudományban, első sorban intenzív osztályokon használják, de csinálnak belőle biciklinyeregtől kezdve autós háttámláig mindent -, ezzel a keringés minden pozitúrában tökéletes marad. Ez a viszkóz-elasztikus, nyújtott sejtszerkezetű, hőre érzékeny anyag tökéletesen alkalmazkodik a test körvonalához. A szabad légáramlás megtartja a testhőmérsékletet, a lehető legjobb támasz, nincs ellennyomás. Ha nincs rajta test, visszanyeri eredeti helyzetét. Még a hosszas fekve könyöklés is kényelmes rajta. A csúcstechnológiához persze csúcsárak járnak, de kétségkívül csúcsszolgáltatás is.
Hozzászólás zárolva.