Facebook hozzászólás
426

Gyógyító fények a testnek és a léleknek

A szemen át az agyra ható színes fény bizonyítottan jó hatással van testre, lélekre egyaránt. Közreműködhet a szellemi és mentális állapot javításában, de még betegségek gyógyításában is.

 

A színek jelentősen befolyásolnak bennünket akkor is, ha ennek nem vagyunk tudatában. Hatnak a hangulatunkra és a szervezetünk fizikai állapotára is. Csillapíthatják a fájdalmat, segítségükkel jobban gyógyulnak a sebek, és könnyebben múlik a stressz.

A modern orvostudomány

sem zárkózik el a színes fények használatától. A sárgaságban szenvedő kisbabákat kék fénybe fektetik, mert ez eltávolítja testükből a bilirubint, amit a fejletlen máj még nem képes kezelni. Ultraviola fénnyel az 1990-es években kezdtek el dolgozni, bőrproblémák gyógyítására. A teljes spektrumú fény a téli lehangoltság elleni kiváló szer. Az ősz beálltával kezdődő és tavasszal eltűnő kedélybetegséget az váltja ki, hogy nagyon magas a vérben található melatonin – a tobozmirigy által termelt hormon – szintje, amelynek kiválasztása sötétség hatására fokozódik. Télen, amikor minimális a világos órák száma, e hormonból túlzott mennyiség kerülhet a véráramba. Ennek ellensúlyozására a polarizát – egy irányba rezgő – fényű lámpa használata

 kifejezetten hatásos megoldás, hiszen ugyanazt nyújtja, amit egy átlagos napsütötte nyári nap: csökkenti a tobozmirigy hormontermelését. A modern életvitel következtében sajnos napjaink legnagyobb részét mesterséges fényben töltjük, ami – különösen a fénycsövek – rossz hatással van egészségünkre. Ez a fényszmog egyes kutatók szerint legalább olyan káros, mint az elektroszmog. A világos, fehér fény hatására hirtelen emelkedik a vérben a stresszhormonok szintje, és zavar támad a tobozmirigy működésében. Emiatt idegesség, agresszivitás és fáradtság jelentkezik.

Minden szín különböző frekvenciájú,

kizárólag arra az árnyalatra jellemző elektromos rezgéssel bír, csakúgy, mint sejtjeink vagy az egyes szervek. A színterápia elmélete szerint az egészséges szervezetben a rezgés kiegyensúlyozott, harmonikus. Ha viszont valamelyik szerv működésében gondok merülnek fel, megváltozik a rezgések frekvenciája. A mai színterápia alapját Peter Mandel természetgyógyász a hetvenes években dolgozta ki. Szerinte minden testrészünk a spektrum egy-egy színének frekvenciájával azonos frekvencián működik, és ha felborul az egyensúly, ösztönösen keressük a frekvenciának megfelelő árnyalatot. A színes fény otthoni terápiás használata is egyre inkább elterjedt módszer. A kézi készülékektől kezdve a különböző masszázskádakba és zuhanyfülkékbe beépített színterápiás (kromoterápiás) berendezésekig terjednek a lehetőségek. Ezek egyszerűen kezelhetők, és a kellemes, lazító fürdőzést teszik még inkább pihentetővé, egészségessé – így a legzsúfoltabb hétköznapba is beilleszthető az otthoni fénykezelés.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!