Hatalmas ütemben növekszik az öngyilkosságok száma…
Megdöbbentő eredményre jutottak a Cambridge-i Egyetem szociológusai: hatalmas ütemben növekszik Európa-szerte az öngyilkosságok száma, amit ők a gazdasági-pénzügyi krízis számlájára írnak. A depresszió és szorongás ellen muszáj tudatosan védekezni, és ha kell, segítséget kérni szakemberektől.
Természetes depresszióűzők
Citromfű: esténkénti fogyasztása másnapra kipihentséget hoz. Kúraszerűen kell fogyasztani.
Ginzeng: elősegíti a mellékvese megfelelő működését, ezáltal szervezetünket ellenállóvá teszi a stresszel szemben.
Kakukkfű: fürdővízbe keverve – főzzünk belőle erős teát – oldja a túlzott szorongást.
Kamilla: megnyugtat, ellazít, ezért oldja a depressziót, és álmatlanság ellen is kitűnő.
Orbáncfű: nagy koncentrációban tartalmaz egyes potenciális immunmódosító vegyületeket (flavonidok), és hipericin is található benne, amely antiviráns és depresszióellenes hatású. (A hipericin a szervezet egyik fontos enzimével, a monoamin-oxidázzal (MAO) lép kapcsolatba, gátolja azt, és ez adja az antidepresszáns hatást.) Viszonylag lassan, két-három hónap alatt fejlődik ki a hatása. Körültekintően kell adagolni!
Egy kis segítség
A befelé fordulás, ellazulás és kikapcsolódás hatásos eszköze a meditálás, amely segít a napi stressz leküzdésében, valamint önmagunk békéjének és lelki egyensúlyának megtalálásában is. A masszázs, bár nem alkalmas a depresszió kezelésére, segíthet, ugyanis csökkenti az izomfeszültséget, ami a nyak és vállizmokban alakul ki a szorongás és a stressz hatására. Az aromaterápia is kellemes stresszkezelő, akár masszázshoz, akár párologtatóban vagy fürdővízben. A levendula, a narancsvirágolaj, a kamilla, a szantálfa, az eukaliptusz és a rózsaolaj kedélyjavító hatásúak. Egyesek szerint a fényterápia is segít a depresszió ellen, és a sportolásnak vagy akár az otthoni tornának is van „boldogságtermelő” hatása.
Reményteli skála
A reménytelenségskálát egy amerikai kutatócsoport fejlesztette ki, kifejezetten az öngyilkossági veszélyeztetettség felmérésére és előrejelzésére. Kutatásaik során azt találták, hogy a reménytelenség az öngyilkossági veszélyeztetettség megbízhatóbb előrejelzőjének bizonyult, mint maga a depresszió. A korai beavatkozás és az időben érkező segítségnyújtás szempontjából a reménytelenség mértékének felmérése tehát kiemelkedő jelentőségű.
Forrás: Semmelweis Egyetem
Hozzászólás zárolva.