Facebook hozzászólás
602

TANÁCSOK A KÜLFÖLDI NYELVI TÁBORHOZ

Hogyan hozzuk ki a legtöbbet a nyárból?

Kommunikációalapú nyelvoktatást szorgalmaznak a közoktatásban. Ennek egyik első kézzelfogható bizonyítéka lehet, hogy a 2019-20-as tanév végén a 9. és a 11. évfolyamon tanulóknak lehetőségük nyílik 2 hetet nyári nyelvtanfolyamon tölteni külföldön. Ehhez ad tanácsokat az egyik nyelviskola magyarországi vezetője, Horváth Alex.

Hogy kerüljük el, hogy magyar táborrá fajuljon a kinti tartózkodás?

Különböző célországokba utazhatnak a diákok – Ausztria, Egyesült Királyság, Málta, Írország, Franciaország, Németország, Kína -, ahová vagy az iskolájuk szervezésében vagy egyénileg  a Tempus Közalapítvány rendszerén belül regisztrálva juthatnak el. A nyelvtanfolyamot és a kétheti külföldi tartózkodást, valamint az utazás költségeit is a Külföldi Nyelvtanulási Program keretében a magyar állam finanszírozza.

Mivel idén kb. 60 000 diákot érinthet a program, ezért biztosan lesznek olyan helyek, ahová sokan jelentkeznek majd. A szakember azt tanácsolja, ha lehet, próbáljunk olyan célállomást választani, ahol egy nagyobb városban egy kisebb-közepes méretű nyelviskola fogadja a diákokat, ellenkező esetben nagy az esélye, hogy sok magyar diák kerül egy csoportba. Erre különösen olyan országok  esetén érdemes figyelni, mint pl. Málta, ahol egy szűk területre akár több ezer diák is érkezhet egyszerre.

Magyar diákok külföldön kirándulnak a nyelvi iskolából, Kép: angloville
Más vidékekkel, más kultúrákkal is ismerkedhetnek, Kép: angloville

Ha csak napi 2-4 óra nyelvtanulás van, akkor mire jó az egész?

A diákok általában klasszikus nyelviskolai képzést kapnak, vagyis a nap egyik felében csoportos nyelvórák zajlanak, a másik fele, pl. a délutánjuk szabad. Azonban a program keretében nem engedik el a gyerekek kezét a nyelviskolai órákon kívül sem. Érdemes olyan fogadó nyelviskolát keresni, ahol délutáni programot is szerveznek a csoportnak, így akár élesben is ki tudják próbálni a tanultakat – vagyis a mindennapi élet szituációiba csöppennek a gyerekek.

Magyar diákok külföldi nyelvi táborban, Kép: angloville
Kép: angloville

Praktikus tanácsok az utazóknak

 

A repülőjegyet, a biztosítást iskolai csoport esetén nagy valószínűséggel az iskola intézi, de ekkor is fel kell készíteni a gyerekeket arra, hogy például hogyan bánjanak a pénzzel, milyen fizetési eszközöket használjanak. Érdemes tájékozódni a bankkártyák tarifáiról, adott esetben egy bankfüggetlen, alternatív fizetési eszköz (pl. Revolut, Transferwise) választása nemcsak kedvezőbb díjai, hanem a vele járó biztonság és szülői felügyelet miatt lehet javallott. Érdemes átbeszélni a gyerekkel a telefontarifákat, esetleg előre korlátozhatunk egyes szolgáltatásokat.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!