Holnap kezdődik a Sziget!
Az idei Sziget hívószavai: Franz Ferdinand, Iggy & The Stooges, Placebo, Prodigy, Radiohead, Rasmus, Therapy?, Scissor Sisters, Guru’s Jazzamatazz. Rövid mazsolázás után azonban kiderül, hogy a világsztárok csak a csokireszelék a tortán. Na de mi van alatta?
Idén is lesz Cöxpon Ambient, a PORT.hu tehetségkutató versennyel rukkol elő, és a Silent Disco-ban kipróbálhatjuk, hogy milyen is az a demokratikus szórakozóhely, ahol mindenki olyan zenét hallgat, amilyet akar. Meghívottak: 2000 fülkagyló, házigazda: DJ Od&No, médium: 1000 fülhallgató. Csak a tánc az, ami közös. Hát nagyon (!) röviden ennyit a zenéről.
A szavatosságát hét napig megőrző süti azonban nemcsak egy művészeti ágazatból áll.
Két nagy múzeumunk is kivonul a Szigetre népszerűsíteni magamagát – és persze a képzőművészetet. A Szépművészeti Múzeum célközönsége – programjai alapján (művtöri totó, Rembrandt workshop, jazz matinék) – a fiatalabb korosztály, az Octopus Összművészeti Helyszínen székelő Műcsarnok viszont a felnőtt(ebb)ek számára tartogat olyan érdekességeket, melyekért érdemes elszakadni kicsit a kocsma padoktól és a 120 decibeles hangerőtől. Sugár János Reciklált figyelem című video-projektje a reklámzaj célpontjául szolgáló figyelem kérdését járja körül (A globális figyelem-gazdaságban mindenki a figyelmünk megszerzésére törekszik.), Sarankó Mártát megkérhetjük, hogy nevünkből készítsen anagrammát, és számtalan beszélgetésnek lehetünk fültanúi – többek közt budapesti építészetről, öt női író kötetéről, az Éjszakai állatkertről, az expresszionista dalok különleges világáról, Bartókról, Szemző Tibor szemle nyertes alkotásáról, a Kőrösi Csoma Sándor – Az élet vendége című filmről, valamint a M Orális élvezetekről MC Ponsa, Busa, Závada Péter, Karafiáth Orsi és Keresztesi József diskurzusa által.
A tánc rajongók bázisa a Magyar Televízió színház- és táncsátra valamint szabadtéri színpadja lesz a hét során. Fellép többek közt a Ballet National de Marseille, a török Ziya Azazi, az indiai-angol Angika Dance Company, a japán Yukiko Nakamura, a kubai DanzAbierta, az ausztrál Circa, a hazai szcénából pedig olyan sztárok és sztár társulatok mint Frenák Pál, Bozsik Yvette, az OFF és a Szegedi Kortárs Balett.
Színházi élményekért forduljunk a Nagy Utcaszínházakhoz, ahol szabad ég alatt szemlélhetjük a gigászi bábuk, díszletek, gépezetek és olykor frenetikus pirotechnika felhasználásával színre vitt darabokat; a Teatro de Autómatashoz, mely a régi vásári bódék mechanikus bábszínházi gépeinek utolsó túlélője valamint az MTV helyszínéhez, ahol a táncon kívül a színház is méltó helyet kap.
Hozzászólás zárolva.