Facebook hozzászólás
711

A hatékonyság kulcsa

Home office után: egyéni munkarend

Általánosságban elmondható, hogy a munkavállalók örölnek a home office adta kényelemnek, hogy nem kell utazással időt tölteni, öltözködni, kikerülhetőbbek a konfliktusok; ám vannak árnyoldalai is: hogy összefolyik a családi élet a munkával, hogy hagyjuk abba időben, hogy szeparálódunk. Úgy tűnik, a hibrid munkavégzés lehet a megoldás.

 Közeledik az a pillanat, amikor a home office után újra a munkahelyünk felé vehetjük az irányt. Ahhoz azonban, hogy a lehetőség ne egy, a tavaly tavaszi átálláshoz hasonló kényszert jelentsen, a fokozatosság elve mellett az eddigi tapasztalatokat is be kell építeni az új munkastruktúrába, miközben a dolgozók pihenéséről, szabadságáról sem szabad megfeledkezni – hívja fel a figyelmet a következő hónapok feladataira a K&H HR vezetője.

 

Erre lesz szükség a home office után

Közel egy éve annak, hogy az addig inkább lehetőségként működő otthoni munkavégzés sok ember és cég számára kötelezővé és folyamatossá vált. A vírus továbbra is az életünk része, az oltások megkezdésével azonban lassan, de biztosan ismét lazulhatnak a korlátozások, és újra az iroda lehet az elsődleges munkatérré. „Ahhoz, hogy elkerüljük a tavaly tavaszi hirtelen home office-ra átállás okozta sokkot, a teljes visszatérésnek fokozatosan kell történnie. Ahogyan a közlekedésben az elektromos autók robbanásszerű megjelenése után beállt egy új egyensúly, úgy most a home office és a teljesen irodába visszaállás között egy új munkastílus, egy új egyensúly kialakítása vár ránk, három dolgot szem előtt tartva: a hatékonyságot, a rugalmasságot és persze mindenekelőtt a biztonságot” – mondta el Végh József, a K&H HR igazgatója, ami a PwC Magyarország tavalyi felmérése alapján a bankszektor egyik legvonzóbb munkahelye.

Home office Fotó: Depositphotos
Home office Fotó: Depositphotos

Egyénhez igazított munkarend

Az otthoni munkavégzés kétségtelenül sok kihívást jelent, ugyanakkor számos pozitív lehetőséget is nyújthat a közlekedési idő megspórolásától a csendesebb munkakörnyezetig.

„Az elmúlt közel egy év alatt már mindenki megtapasztalhatta, hogy számára az otthoni vagy az irodai munkavégzés jobb, hatékonyabb. Így, bár valaki számára várva várt pillanat a teljes visszatérés az irodába, valakinek éppen ez jelent majd nehézséget. Évek óta azt valljuk, hogy a sokat emlegetett generációs különbségek helyett sokkal inkább az egyéni élethelyzet az, ami meghatározza a kollégák igényeit, céljait, motivációját – mindez most fokozottan igaz.

Az irodába történő teljes visszatérésnél ezért különösen figyelni kell az egyéni életkörülményekre, családi állapotra, lakhelyre. A kényszerű változás ugyanis komoly nehézséget jelenthet a munkatársaknak, ám a jól, egyénhez igazított visszatérés és új munkarend kialakítása minőségi javulást eredményezhet a munkavállalók életében” – tanácsolja a HR szakember.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!