Facebook hozzászólás
170

Internet-szerelem

Létezik virtuális és valós én, s ez a kettő nem mindig fedi egymást. A virtuális én azt a személyt tükrözi, aki arc nélkül, hang nélkül, mimika és gesztus nélkül a virtuális térben születik meg.

 

Az ismerkedés nem csak a fiatalok privilégiuma. A kapcsolatok nagyarányú felbomlása, a válások, az elhalálozások következtében többször is keressük az igazit. Ha valaki kommunikatív, jó megjelenésű, sok emberrel találkozik, akkor nincs oka aggodalomra. A nagy számok törvénye alapján nagyobb az esélye az ismerkedésre, könnyebb talál újra társra. De ha valakinek nincs elég ideje, vagy nincsenek barátai, akikkel közösen szórakozhatna, vagy nem olyan kommunikatív és megnyerő külsejű, akkor segítséget vesz igénybe. Társkereső irodák állnak rendelkezésre, és újságok hemzsegnek a társkereső hirdetésektől. Pár évvel ezelőtt, az internet betörésekor megjelentek az internetes társkereső honlapok és a chat is. Az sms, telefonos ismerkedés is elterjedt és ma már rapid randin is részt vehetünk. A gyors randi során 7 fiú és 7 lány találkozik egy belvárosi, hangulatos kávéházban. 7 perces minirandevúkat adnak egymásnak. És társra találnak. Emellett számtalan szingli partit is szerveznek, ahol szabadon lehet ismerkedni.

Nagyon elterjedt az internetes ismerkedés. Annak ellenére, hogy még mindig alacsony a magyar lakosság internet-használata, a széles sávú internet terjedésével, a közösségi internetezési lehetőségekkel, valamint a munkahelyi számítógép-használattal egyre többen kacérkodnak a netes ismerkedéssel. Az internetes ismerkedés egyfajta „érzelmi tőzsde”, ahol a kereslet és kínálat találkozhat, ahol jó eséllyel a levelező partner is keres valakit és levelezés közben, találkozás előtt jól felmérhető az intelligenciája, jelleme, humora, érdeklődési köre. Ami az előnye, az a hátránya is az internetnek: mivel a személyiség jelentős összetevője a személyes kisugárzás vagy „varázs”, ami levélben nem „jön át”, ezért jobb minél előbb találkozni, ha levélben még „minden stimmel”.

Létezik virtuális és valós én, s ez a kettő nem mindig fedi egymást. A virtuális én azt a személyt tükrözi, aki arc nélkül, hang nélkül, mimika és gesztus nélkül a virtuális térben születik meg. Mivel nem interaktív a kapcsolat, így van idő átgondolni, mit válaszoljon, mit mondjon az illető. A valóságban már nehezebb megszólalni, minden pici jel árulkodik rólunk. Persze vannak olyanok is, aki ugyan olyanok a valóságban, mint a neten. Célszerű minél előbb találkozni, hogy ne szülessenek ábrándok a másik személyéről, s ne a vágyainkat vetítsük ki, hanem észleljünk.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!