Facebook hozzászólás
152

Ismerd meg Nagy-Britannia első hivatásos boszorkányát

Cassandra Latham Jones Nagy-Britannia első hivatalos boszorkánya.

A 71 éves Cassandra Latham Jones az első nő Nagy-Britannia területén, aki használhatja a „falusi boszorkány” címkét. És ez annyira hivatalos, hogy a nő ezt írja be a fogalalkozásához az adóbevallásában is.

Nagy-Britannia első hivatalos boszorkánya most már leírhatja a bevételi egy részéből azokat az adókat, amik a munkájához kapcsolódnak. És hogy mit csinál egy boszorkány?

Cassandra több mint 30 év él boszorkányként és a bölcs asszony a cornwalli St Buryan falu boszorkánya. Olyan hagyományos boszorkányszolgáltatásokat kínál, mint a tarotkártya-olvasás, a különböző rituálék, tengeri varázslat, és elbűvölések. Cassandra emellett hivatalásos és képzett ápoló, de közösségi szolgáltatásokat is ellát, mint tanácsadás, és más közösségépítő szolgáltatások. A Nagy-Britannia-ban élő nő szívesen tart boszorkányesteket, és több nő csatlakozott már a csapatához, akik bár még nem hivatalos boszorkányok, de akár azok is lehetnek. Nagy-Britanniában eddig Cassandra az egyetlen azonban, aki bejelentheti az adóhatóságnak, hogy a varázsfőzeteihez szükséges hozzávalók költségeit leírják.

A képen Cassandra látható, akik Nagy-Britannia első hivatalos boszorkánya (Foto: Northfoto)
És kik is a boszorkányok?

A néphit szerint egy olyan lunáris vallást gyakorló nő vagy férfi volt, aki természetfeletti, démoni képességekkel rendelkezett, és rosszat, betegséget, pusztulást hozott, aki a népi mágiát, azaz a boszorkányságot gyakorolta. A hasonló feltételezett képességekkel rendelkező férfiakat boszorkánymesternek nevezték. Mai értelemben a boszorkány egy újpogány természetvallás követője, a nyugati világban leginkább a Wicca híve.

Ahogy a kereszténység elterjedt, a boszorkányt az általában vett Gonosz szolgálója helyett a Sátán szolgálójának tartották, akivel fertelmes paktumot kötött az emberiség megrontására. Egyes esetekben farkasemberré is vált, amint ezt a francia néphit az újkorig tartotta róluk. Az Európában lassanként elterjedő babona a 15. századra tömeges boszorkányüldözéssé fajult és a máglyákon ezrével égtek el a „Sátán szeretői”.

A boszorkányok ma már, ahogy Cassandra részt vesznek a többi vallás mellett, és ugyanúgy közösségeket hoznak létre, ahol a Wicca hívek összegyűlnek, és gyakorolják a vallásuk alapjait.

Ezt is olvasd el:

 



Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!