Kap Ön elég információt a betegségeiről? Tudjon többet!
Az EgészségKlinika magazin az egészségesek és a betegek felvilágosítását tűzte ki célul szakmai színvonalon. Ennek érdekében a lap olyan tudományosan megalapozott, korszerű ismereteket kíván nyújtani olvasóinak közérthetően megfogalmazott, világosan megírt és jól szemléltetett formában, melynek révén azok – a lapkészítők szándéka és reményei szerint – egészségük őrzőjévé, illetve annak károsodása esetén a gyógyító orvos tevékenységét értő és azt segítő partnerré válhatnak.
A lap kiadóinak alapvető célja annak felismertetése és elfogadtatása, hogy az egészség érték. Megőrzése, fenntartása, helyreállítása – és elsősorban: a betegségek kialakulásának megelőzése – egyszersmind társadalmi, közösségi, családi és személyes ügy.
Az orvos napi gyógyító tevékenysége során általában nem adódik sem idő, sem mód arra, hogy a betegség által közvetlenül vagy közvetve érintett páciense számára részletes információkat nyújtson, különösen akkor, ha a tájékoztatást alapvető ismeretek nyújtásával kell kezdenie.
A jelenleg forgalomban levő, betegek számára elérhető információs anyagok nem idomulnak megfelelően a betegek szükségleteihez, hogy jól segítség a szükséges életmód változtatásokat. Ez is közrejátszik abban, hogy a betegek együttműködése az orvossal a betegég felismerésében, legyőzésében nem elégséges.
Az egészségkultúrával, egészségneveléssel kapcsolatos másik sarkalatos probléma: mind a lap-, mind a könyvpiacon gomba módra szaporodnak az olyan kiadványok, melyek szakmai tartalma, hitelessége – nem a haszna, hanem a hasznossága – megkérdőjelezhető, ám úgy tűnik, ennek ellenére meglehetősen széles olvasótábor (egészség) tudatát befolyásolják.
Kiadónk – a Prevenció az Egészséges Életért Alapítvánnyal együttműködve – a betegek gyógyítását, az egészségesek betegségmegelőzésével, az életminőség javításával foglakozó egészségügyi-tudományos- ismeretterjesztő népszerűsítő folyóirat kiadását határozta el EGÉSZSÉGKLINIKA címmel
Az Egészségklinika készítői a szerkesztők és a szerkesztőbizottság tematikát meghatározó, irányító, koordináló, kontrolláló tevékenysége mellett a szerzők, akik éppúgy lehetnek egy-egy szakterület prominens képviselői, gyakorló orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek, mint a felsőfokú egészségügyi képzésben részt vevő (eü. főiskolai, orvosegyetemi) hallgatók, akik számára ez a fajta publikációs tevékenység a betegek felvilágosítását, oktatását, a velük való kommunikáció gyakorlati módszereinek elsajátítását is biztosítaná.
Hozzászólás zárolva.