Két hetet töltött Magyarországon a kung-fu stílus Nagymestere
Legerősebbként és legszorgalmasabbként tisztelt tanítványához, Kapecska Attilához, Magyarországra érkezett Di Guoyong (ejtsd: Di-Guojong) Nagymester, a több mint 900 éves múltra visszatekintő Xing Yi Quan (ejtsd: Szing-ji-csüen) kung fu stílus egyik legnagyobb tudású képviselője. A Nagymester két hetet tölt Magyarországon, hogy a stílust szorgalmasan gyakorló hazai mestereknek adja át tudását.
Itt tartózkodása alatt 2007. június 26-án bemutatót tartott a Xing Yi Quan magyarországi népszerűsítéséért munkálkodó Kung Fu Akadémián. A bemutatón az érdeklődők bepillantást nyerhettek a Pekingből érkezett Nagymester tanítási módszereibe, megismerkedhettek a Xing Yi Quan alapjaival, történetével, egészségmegőrző és harci technikáival.
A Nagymester a bemutató során hangsúlyozta: a keleti harcművészetek közül a Xing Yi Quan-t különösen ajánlja az európai, nyugati embereknek. Egyrészt az európai ember testfelépítése erősebb az ázsiaiakénál, így a Xing Yi intenzitását, erejét még jobban meg tudják jeleníteni. Ugyanakkor kiváló mozgásforma stresszes, túlhajszolt életforma mellett, hiszen a testi egészség mellett a mentális egészséget is javítja, gyakorlása pedig feltölt és megnyugtat. A Xing Yi-t gyerekek és idősek, férfiak és nők egyaránt elkezdhetik és gyakorolhatják, szemben más sportokkal, mozgásformákkal. Az egészségre gyakorolt jótékony hatását bizonyítja, hogy a Xing Yi-t hosszú évekig gyakorlók várható átlagos élettartama megközelíti a 80 évet.
Di Guoyong a bemutató során szóban és gyakorlatban is bemutatta a stílus legfontosabb elemeit. Elmondta, hogy a Xing Yi Quan a belső kung fu irányzatok közé tartozik, ami annyit jelent, hogy a külső, fizikai mozgás magas szinten kapcsolódik össze a belső koncentrációval. Módszertanában rokonságot mutat az oly népszerű Taijiquan-nel (Taicsi), és a kevésbé ismert Ba Gua Zhang-al (Pa Kua tenyér). Elsősorban a testet működtető qi (életenergia) fejlesztésére koncentrál, ugyanakkor az egyik leghatékonyabb harci rendszer, melyet 900 évvel ezelőtt éppen a katonák harci képességeinek javítása érdekében fejlesztettek ki.
A Xing Yi elsajátítása során a tanítványok először az állásgyakorlatokat sajátítják el, melyek a stabil állás és védekezés mellett a gyors és hatékony támadás alapjai is, miközben különösen alkalmasak az ízületek megerősítésére. Emellett megismerkednek az 5 fázis elméletével. Ez utóbbi az 5 alapmozdulat – a hasító ököl, fúró ököl, zúzó ököl, törő- vagy ágyúököl és keresztező ököl – elsajátítása mellett, az emberi szervezet 5 alapvető belső szervének a– szívnek, a lépnek, a tüdőnek, a veséknek és a májnak – a megerősítésében, gyógyításában is segít. Így a Xing Yi-t gyakorlók viszonylag rövid időn belül birtokában lehetnek egy hatékony harci és önvédelmi technikának, ugyanakkor elsajátítanak egy egészségvédő, betegségmegelőző módszert is. Di Guoyong szerint a Xing Yi néhány éven belül megváltoztatja a stílust gyakorló kiállását, növeli az önbizalmát, önvédelmi képességeit, és természetesen egészségesebb lesz tőle.
Hozzászólás zárolva.