A MÁSSÁG SZUPERERŐNEK SZÁMÍT
Kicsoda Greta Thunberg?
2018. augusztus 20-án az akkor 15 éves Greta úgy döntött, hogy iskola helyett tüntetni fog a svéd parlament előtt. Nem is sejtette, hogy ezzel elindítja a “Skolstrejk för klimatet” (iskolai klímasztrájk) mozgalmat, melyből nem sokkal később a Fridays for Future néven ismert diákmozgalom lesz.
Greta a brüsszeli és londoni klímacsúcson tartott beszédet, 2018. december 4-én 15 évesen megjelent az ENSZ Klímacsúcson is. 2019. januárjában a Világgazdasági Fórumon a svájci Davosban így fogalmazott:
„… nekem nem kell a maguk reménye. Nem akarom, hogy reménykedjenek. Azt akarom, hogy pánikoljanak! Azt akarom, hogy úgy érezzenek, ahogy én érzem magam mindennap. Ezután pedig azt akarom, hogy cselekedjenek … Azt akarom, hogy úgy cselekedjenek, mintha égne a házuk. Merthogy ég is.”
2019. áprilisában az Európai Parlamentben is beszédet tartott, mely után fél percig állva tapsolt neki a közönség. Abban az évben részt vett az amerikai és chilei klímakonferencián is.
A fiatal aktivistát 2019. márciusában Nobel Béke-díjra jelölték, ezzel esélyes lett a legfiatalabb kitüntetett címére. 2019. májusában a TIME magazin az év 100 legbefolyásosabb embere közé sorolta. Szeptemberben elnyerte az Amnesty International Lelkiismeret Nagykövete díjat, melyet a washingtoni George Washington Egyetemen az Amnesty főtitkára, Kumi Naidoo adott át neki.
Hozzászólás zárolva.