Kipróbált módszerek a körömgomba kezelésére
A körömgomba alattomos betegség: gyógyítása minimum 9 hónap és gyógyszeres kezelés esetén rengeteg pénz. Ráadásul gyakori előfordulása miatt népbetegségnek tekinthető. Mit tehetünk ellene? Mi az, ami már másoknak bevált?
Végül pedig: bár sokaknak jelent gyógyulást és megoldást, vannak esetek, amikor nem hat. Egy családtagom esetében például így történt.
Mit lehet még tenni? Vannak házi megoldások is, önmagában alkalmazandó vagy gyógyszer mellé, ha az nem elég hatásos.
Az ecet és a fokhagyma kettőse. Fent említett családtagomnak a munkatársnője ajánlotta és két hét (!) alatt elmulasztotta a körömgombáját. A kúra: naponta kétszer bedörzsölni fokhagymazúzalékos-ecetes vattával a körmöt, egy kicsit alá is érdemes nyomkodni. És hetente egyszer 30 perces lábfürdő: 20%-os ecet, lavórban víz és egy nagyobb gerezd fokhagyma összezúzva. Végül a szagtalanítás érdekében: szódabikarbónás vízben kell kiáztatni a lábat.
Teafaolaj: fertőtlenítő hatású, természetes megoldás. Csak a 100%-os használ, erre oda kell figyelni! Kis fülpucoló pálcikára egy cseppet cseppentve be kell kenni az egész körmöt és környékét. A köröm alá sem árt juttatni belőle. Ha úszás után bekenjük a veszélyeztetett területeket a lábon, megelőző szerként is funkcionál.
- Gombás fertőzés esetén a cipőt speciális eljárással rendszeresen fertőtleníteni kell! Ehhez formaldehidet használnak általában. Patikában beszerezhető, a cipő orrába kell tenni egy átitatott vattapamacsot, aztán egy zárt fóliában tartani 2 napig. Utána szintén 2-3 napig szabad levegőn kiszellőztetni.
- Ha érzékeny a formalinra, használjon grépfútmagcseppet a fertőtlenítéshez!
- Fertőtleníteni kell a manikűrkészletet is, ha több ember használja!
10. Ne lakkozza ki azokat a körmeit, amelyek esetleg fertőzöttek lehetnek! Ezzel akadályozza a szellőzést és a gyógyulást!
Hozzászólás zárolva.