Facebook hozzászólás
339

Klimax és inkontinencia

A nők életének és egyúttal testének is egyik legtörékenyebb és legmeghatározóbb időszaka a változókor vagyis a klimax. Ez a folyamat, mely a testet és a lelket egyaránt megviseli, általában a 47. év körül kezdődik. Jellegzetes és gyakori korai tünetei a hőhullámok, a kipirulás, az éjszakai izzadás és a szívdobogás érzés. Ezek a tünetek a változó kori problémáknak csak egy olyan részét képezik, ami a külvilág számára is látható, viszont vannak sokkal súlyosabb, kevésbé ismert következményei is. 

Ha már abban a helyzetben vagyunk, hogy megelőzni nem tudjuk a klimaxszal járó kellemetlenségeket, akkor is sokat tehetünk azért, hogy életminőségünket megőrizzük, és elkezdjük az önmagunkkal, testünkkel való törődést. Ebben az esetben kiemelten fontos a megfelelő higiénia fenntartása, melynek segítségével könnyebben elviselhetőek a hőhullámok okozta hirtelen izzadás, vagy az inkontinencia esetében a kellemetlen vizeletcsepegés, melynek nem túl gyakran emlegetett következménye lehet a kellemetlen szagok kialakulása. Mindez azonban orvosolható, ha megpróbálunk naponta többször is zuhanyozni, tisztálkodni, felfrissíteni magunkat. Mosakodás során különösen ügyeljünk a testhajlatok, köldök megtisztítására, ahol az izzadság könnyen megmarad, és megfelelő közeget biztosít a különféle kórokozók megtelepedésének. Sokat segíthetnek az intim mosakodószerek, törlőkendők és a különféle segédeszközök.

Mindenképpen kérjük ki orvosunk tanácsát is, hiszen a megfelelő eszközök kiválasztásában nagy segítség lehet egy tapasztalt szakember véleménye, akik nem győzik elégszer hangsúlyozni, hogy egy adott problémára mindig a legoptimálisabb megoldást javasolt választani. Aki vizelettartási problémával küzd, orvosa segítségével válassza ki az állapotának és testi adottságainak legmegfelelőbb inkontinencia segédeszközt. Ezek ugyanis speciálisan a vizelet felszívására és megtartására vannak kifejlesztve, szárazon tartják a bőrt, szagtalanítanak és szükség szerint cserélhetőek. Nem ajánlatos vattát vagy tisztasági betétet alkalmazni, mert ezek nem képesek felszívni a vizeletet, és az amúgy is száraz intim részeknél irritációt okozhatnak, ily módon fokozzák, nem pedig enyhítik a klimax kínjait. Emellett a menstruációs betéteket szagosodás, átázás, és a gyenge nedvszívőkapacitás miatt naponta 6-8-szor cserélik az inkontinens nők. Noha azok darabára lehet olcsóbb, de a napi összköltséget inkontinencia betétek használatával érdemes csökkenteni.

Kb. 20 éve értik a nők, miért érdemes menstruációs és tisztasági betéteket használni vatta helyett. Bízzunk abban, hogy hamarosan az inkontinensek sem dugják a csomag betétjüket az ásványvizes palackok mögé bevásárláskor ill. jó indokokkal döntenek – lehetőség szerint orvosukkal együtt – a számukra legmegfelelőbb, speciális inkontinencia betét kiválasztásáról és rendszeres használatáról!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Rehabilitáció és egészségmegőrzés Hévízen

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák az életminőség jelentős romlását okozhatják, különösen, ha…

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…
1 / 3 462

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!