Kóstolta már bőre a kakaót?
A szépségápolásban ismét hódít minden, ami természetes. Az üzletek polcain egyre-másra új márkák tűnnek fel, de hiába ismerjük a bennük rejlő növények ízét és illatát, ha nem tudjuk, hogy a belőlük nyert hatóanyag milyen hatással van a bőrünkre, a hajunkra. Ebben segítünk most eligazodni.
Gingko
Erősíti a bőr védő szerepét. A hihetetlen ellenálló képességű gingkofa, vagyis a páfrányfenyő erős, legyezőszerű leveleiből nyerik a magas hatóanyag-tartalmú kivonatot. Hatása: serkenti a vérkeringést, felélénkíti a bőrsejtek anyagcseréjét és erősíti azok önvédelmi mechanizmusát. Ápolóspecialistája a környezetszennyezéstől fáradt és száraz bőrnek. Az őszi levelek kivonata erősíti az érfalakat és csökkenti a szövetkárosító szabad gyökök képződését.
Teafa
Gondoskodik a pórusok tisztaságától. Több mint hatvanféle teafa létezik, de csak egyből nyerhető az ismert teafa-illóolaj, ennek ágaiból és leveleiből készül a baktériumellenes ápoló esszencia. Hatása: az orvoslás a teafa olajat égésekre és bőrirritációkra használja. Csökkenti a pattanás- és mitesszerképződést a tisztátalan és zsíros bőrön.
Magnólia
Megnyugtat és lazít. Az Ázsiából származó liliomfán márciustól nyílnak a ragyogóan fehér, érzékien illatozó virágok, amelyekből víz-gőzdesztillációval nyerik a magnólia virág-olajat. Hatása: a virág- és enyhén gyümölcsillatú aroma számos parfümben és illatos testápolószerben megtalálható. Lazító, felszabadító és feszültségcsökkentő hatással van a testre és a lélekre.
Gyömbér
Növeli az energiát. A kínaiak és az indiaiak már közel négyezer éve használják fűszerként, gyógy- és szépítőszerként ezt a sárga gumót. Hatása: a gyömbérkivonat elsősorban a bőrsejtek képződését serkenti. Főként illatos szappanokban, feszesítő krémekben és ápoló samponokban található meg.
Hozzászólás zárolva.