Legjobb módszerek fogfehérítésre
A magabiztos mosoly és ezzel együtt az önbizalommal teli fellépés nagymértékben függ fogaink állapotától. Azonban nem csak a fogak egészsége fontos, hanem azok esztétikai megjelenése is. A fehér fogsorért ezért igyekszünk a mindennapokban mindent megtenni a minél világosabb árnyalat elérésére. Hogyan érhetjük el a leghatékonyabban?
A fogak színe alapvetően genetikai tényezőkre vezethető vissza, de az évek során szokásaink is rányomják bélyegüket azok árnyalatára. A kávé, a tea, a vörös bor és a dohányzás mind elszínezhetik a fogsort, de a gyökérkezet fogak esetében sem ritka, hogy azok színe megváltozik. Manapság azonban már nem kell beletörődnünk abba, hogy lepedék, lerakódások és elszíneződések tegyék tökéletlenné mosolyunkat, ugyanis többféle fogfehérítő módszer közül választhatunk.
A szakemberek azt javasolják, hogy legyen szó bármilyen fogfehérítő módszerről is, érdemes előtte fogorvos tanácsát kikérni. Fontos, hogy mielőtt fogfehérítés mellett döntenénk, mindenképpen kezeltessük a szuvas fogakat. Az sem mindegy, hogy m ilyen jellegű elszíneződésről van szó, mert míg a sárgás fajták általában jól reagálnak a fehérítésre, addig a barnás elszíneződések esetében kevésbé látványos eredményeket várhatunk. A szürkés elszíneződésekről érdemes tudni, hogy esetükben a fehérítés nem mutatkozik hatékonynak. Az előzetes szakorvosi konzultáció azért is lényeges, mert ha ez elmarad, és a szuvas fogakat nem kezelik megfelelően, akkor az egyébként teljesen fájdalommentes fogfehérítés nagy fájdalommal is járhat.
Fogfehérítés fogorvosnál
A fogorvosnál történő fogfehérítés során az ínyre gél, vagy egy gumi védőréteg kerül, mely annak épségét védi. A hazánkban EU-s direktíva alapján használatos hidrogén peroxid, vagy a karbamid peroxid egyébként felmaródásokat okozna az ínyen. A Dentiumfogaszat.hu szakemberei elárulták, hogy fehérítő hatás fokozása érdekében speciális fényt alkalmaznak, s az ekképp létrejövő kémiai reakcióknak köszönhetően az elszíneződésekért felelős molekulák kötései felbomlanak, és a fogak árnyalata világosabbá válik. Jó hír, hogy a fogfehérítés nincsen semmilyen káros hatással a fogzománcra. Mivel azonban a létrejövő oxidációs folyamatok vizet vonnak el attól, így néhány napra szükség lehet, míg e tekintetben helyreáll a védekezőképesség. Enyhe érzékenység tapasztalható a kezelést követő körülbelül három napban, és kerülendőek ekkor az elszíneződést okozó ételek, italok is.
Fogfehérítés házilag
Ma már elérhető áron kaphatóak otthoni használatra is fogfehérítő készletek, melyek hasonlóan működnek, mint az orvosnál használtak, talán a különbség az árak és a hatékonyság tekintetében van csupán. Hasznos lehet a fehérítő fogkrémek használata is, melyek a bennük levő polírozó anyagoknak köszönhetően segítenek a foltok eltávolításában. A sóval és szódabikarbónával végzett fogmosással érdemes óvatosan bánni, ugyanis erőteljes dörzsölés esetén károsíthatják ezek az anyagok a fogzománcot.
Döntsünk bármelyik módszer mellett is, az eredmények nem szólnak egy életre. Egy-kétévente érdemes felkeresni orvosunkat kifejezetten fehérítési céllal. Közben pedig törekedjünk a minél teljesebb szájhigiéniára, kerüljük, vagy mérsékeljük a kávé és a cigaretta fogyasztását, használjuk fehérítő fogkrémet, fogselymet minden nap.
Hozzászólás zárolva.