Legjobb módszerek lábgörcs ellen!
A vádligörcs leggyakrabban a sportolókat, a viselős kismamákat és az idősebb korosztályt érintik, utóbbiak közül a nőket gyakrabban, mint a férfiakat. A fájdalom általában féloldali, és akár a lábfejig terjedhet, amikor a talpat is összehúzza, és a lábujjak karomszerűen meghajlanak.
Ha a már felismert érrendszeri (vénás erek) betegségek mellett jelentkezik a lábikragörcs, azt komoly figyelmeztetésnek kell vennünk, ugyanis a tünet trombózisra is utalhat. Ezt alaposan ki kell vizsgálni, és pozitív lelet esetén azonnal kezelni kell!
Lábikragörcs kísérheti a perifériás artériák megbetegedését, szűkületét, elzáródását is. Ezt a betegséget kirakatnézegető betegségnek is nevezik, mert a beteg egyszerre rövidebb távokat képes csak megtenni fájdalommentesen, minduntalan meg kell állnia egy rövid pihenépre, mintha a kirakatokat nézegetné. Az ok nagyon gyakran a dohányzás.
A fő cél az alapbetegség kezelése
A neurológiai okok között az ún. polyneuropátiára kell gondolnunk. Ez olyan idegrendszeri károsodás, amelynek következtében csökken az érzékelés (zsibbadás), és részleges vagy teljes bénulás is kialakulhat. E betegség hátterében gyakran áll alkoholizmus, cukorbetegség, vagy a kullancs által terjesztett fertőző betegség, a Lyme-kór (borreliózis).
A lúgos kémhatású táplákozás tehermentesít
Végül és nem utolsósorban szóba jöhet az izomzat általános elsavasodása is. Savmentesítést végezzünk lúgosító hatású étrend fogyasztásával, amely főként zöldségekből áll, ezen belül is kitüntetett helyet foglal el a burgonya.
A lábikragörcs megelőzése érdekében fogyasszunk minél több folyadékot, főként ásványvíz, valamint tea formájában (naponta 2-3 liter). Kiegyensúlyozott, változatos étrenddel fenntarthatjuk ásványianyag-háztartásunk egyensúlyát. Különösen sok magnéziumot tartalmaznak a teljes őrlésű gabonakészítmények, a zabpehely, a dió- és mogyorófélék, a legtöbb zöldség (főként a zöld színűek), a burgonya, a banán, az aszalt sárgabarack és a csokoládé. A dohányzás és a mértéktelen alkoholfogyasztás természetesen kerülendő.
A kifejezett magnéziumhiány kiegyenlítése érdekében megfelelőek a magnéziumtabletták. A napi dózis: 200-400 mg. Súlyos veseműködési zavarok esetén azonban óvatosan kell adagolni a magnéziumot.
Segíthetnek a relaxációs gyakorlatok, mint pl. a jóga vagy az autogén tréning, vagy a meleg lábfürdők (vénás megbetegedés esetén azonban tilos!). Egyesek esküsznek rá, hogy segít, ha térdhajlatuk alá éjszakára egy hengerpárnát helyeznek. Ez azonban csak azt jelzi, hogy a lábikra izomzatának sürgős nyújtásra van szüksége.
Hozzászólás zárolva.