Légy jó ellenség!
Akivel csak kapcsolatba kerülünk, mindenki súlyos terheket cipel. Ez különösen meghatározza az önbecsülést és az önbizalmat. Sok ember kisebbrendűségi érzésekkel nő fel, és egész életében szüksége van mások dicséretére és elismerésére.
Nem számít, milyen sikeres valaki, milyen magasra emelkedik, szüksége van énképének erősítésére. Szüksége van arra, hogy az emberektől olyan dolgokat halljon, amelyek erősítik az önbecsülését, ami lehetővé teszi számára, hogy még jobbnak, még értékesebbnek tartsa magát.
„Azért szeretlek, aminek magam érzem, amikor veled vagyok” – ez a kulcsa a kiváló emberi kapcsolatoknak. A legsikeresebb és legboldogabb emberek azok, akik hozzásegítenek másokat, hogy jónak és értékesnek érezzék magukat, amikor velük vannak. Ha úgy élünk, hogy segítünk másokat önbecsülésük megszilárdításában, új lehetőségek nyílnak meg előttünk, és az emberek olyan módokon fognak segíteni minket, amelyeket el sem tudunk képzelni.
A közvetett erőfeszítés törvénye kimondja, hogy másokkal való kapcsolatainkban sokkal eredményesebbek leszünk, sokkal könnyebben érjük el, amit akarunk, ha közvetlen módon, és nem közvetlenül közelítünk hozzájuk. Ha például jó benyomást akarunk tenni emberekre, a közvetlen módszer az, hogy igyekszünk meggyőzni őket, hogy milyen kiváló képességekkel, tulajdonságokkal rendelkezünk. Ám ha úgy próbálunk hatással lenni másokra, hogy önmagunkról beszélünk, kicsit ostobán néz ki, néha pedig egyenesen kínos helyzetet teremt.
A közvetett mód, ahogyan valakire benyomást tehetünk, egyszerűen az, hogy hagyjuk: a másik tegyen ránk benyomást. Minél erősebb benyomást tesz ránk a másik – akár a személyét, akár a teljesítményét tekintve – annál valószínűbb, hogy mi is jó benyomást teszünk rá.
Ha azt akarjuk, hogy valakiben érdeklődés ébredjen irántunk, a közvetlen módszer az, hogy beszélünk magunkról. A közvetett módszer azonban eredményesebb. A lényege egyszerű: érdeklődést kell mutatnunk a másik iránt. Minél őszintébb az érdeklődésünk a másik iránt, annál nagyobb a valószínűsége, hogy érdeklődés ébred benne irántunk.
Természetesen minden ember boldog akar lenni… A legmélyebb és tartós boldogság forrása azonban az, hogy boldoggá teszünk másokat. Mivel a közvetlen erőfeszítés törvénye úgy működik, hogy amikor olyasmit mondunk vagy teszünk, ami valakit boldoggát tesz, mi magunk is boldogok vagyunk. Örömet érzünk, nő az önbecsülésünk.
Hozzászólás zárolva.