Légy jó ellenség!
Akivel csak kapcsolatba kerülünk, mindenki súlyos terheket cipel. Ez különösen meghatározza az önbecsülést és az önbizalmat. Sok ember kisebbrendűségi érzésekkel nő fel, és egész életében szüksége van mások dicséretére és elismerésére.
Hogyan érhetjük el, hogy valaki tiszteljen minket? A legjobb módja az, hogy tiszteljük őt! Ha kifejezzük tiszteletünket és megbecsülésünket a másik iránt, tiszteletet és megbecsülést fog érezni irántunk.
Az emberi kapcsolatokban ezt a kölcsönösség elveként ismerjük. Ha valami jót teszünk másnak, a másik viszonozni akarja majd valami jóval. A legtöbb barátság és szerelem erre az elvre épül.
Hogyan érhetjük el, hogy valaki higgyen bennünk? A válasz egyszerű: hinnünk kell benne. Ha kimutatjuk, hogy hiszünk, bízunk a másikban, ő is hinni, bízni fog bennünk. Azt kapjuk, amit nyújtunk. Úgy vagyunk megalkotva, hogy minden, amit másnak vagy mással teszünk, a kölcsönösség, a reciprocitás elvével összhangban visszahat ránk.
Minden, amit azért teszünk, hogy növeljük valakinek az önbecsülését, egyben saját önbecsülésünket is növeli, ugyanabban az időben, ugyanabban a mértékben.
Mivel az önbecsülés az egészséges személyiség alapja, jobbá tehetjük személyiségünket, ha megragadunk minden alkalmat, hogy jobbá, egészségesebbé tegyük mások személyiségét.
Valahányszor kedvesek, jók vagyunk másokkal, erősödik önbecsülésünk. Személyiségünk pozitívabbá, egészségesebbé válik. Elménkre mindennek befolyása van, amit mások irányába teszünk, mutatunk. Amit mások életében vetünk, saját életünkben aratjuk le.
Hozzászólás zárolva.