Lerántjuk a leplet!
Ha levágjuk a szempilláinkat, akkor hosszabbra fog nőni? Ha túlzásba visszük a sötét körömlakk használatát, akkor elszíneződik a körmünk?
A hölgyek körében jó pár szépség-mítosz kering, amelyek anyáról lányára szállnak, és sérthetetlennek tűnnek. De valóban igazak is?
Ha velünk tart, egy-kettőről rögvest lerántjuk a leplet!
A túl sok fésülködéstől kihullik és roncsolódik a haj?
Nem igaz. Ha a haj típusának megfelelő fésűvel, kefével fésülködünk (naponta maximum 3-szor), akkor nem kell tartanunk a roncsolódástól. Ha egyszer kipróbálja azt, hogy hetekig nem fésülködik, nem fog észrevenni semmilyen különbséget.
A haj állagának megóvásához a megfelelő zöldség-gyümölcs fogyasztás, és speciális hajápoló szerek segíthetnek.
A gyakori hajvágástól meggyorsul a hajnövekedés?
Nem igaz. A haj ugyanúgy nő függetlenül attól, hogy vágják avagy sem. Mindenesetre a kéthavonta végzett hajvágás egészségesebbé és szebbé teheti hajkoronánkat, hisz megszabadít a töredezett hajvégektől.
Ha levágjuk a szempilláinkat, akkor hosszabbra fog nőni?
Nem igaz, sőt kifejezetten ostoba mítosz, amit ha kipróbálnak, akkor nem várt hatást érnek el:előfordulhat, hogy nem nő vissza eredeti hosszára a pilla.
Ha túlzásba visszük a sötét körömlakk használatát, akkor elszíneződik a körmünk?
Ez sajnos nem mítosz, hanem valóban így van. Azoknak a körmén, akik hosszabb ideig használnak sötétebb árnyalatú lakkot( fekete, kék, barna, burgundi), sárga elszíneződések és foltok maradhatnak vissza.
A szélsőséges hőmérséklet és hideg szél öregít?
Szintén igaz, hisz mindkettő szárazzá teszi a bőrt. Ha beköszönt tehát a fűtési szezon fontos, hogy megfelelően hidratáljuk a bőrünket, hogy óvjuk a külső és belső hőmérséklettől.
A túlzott alkoholfogyasztás öregíti bőrünket?
Igen, ez valóban így van. Az alkohol a kis véredényeket tágítja, melyek megsérülhetnek, s az arcon is láthatóvá válnak.
A túl sok sminkelés tönkreteszi bőrünket?
Is-is. Bár a polcokról leemelhető termékek többségét gondosan megvizsgálják, de az allergiás reakciók ellen nincs biztos garancia, és a hosszabb távú egészségügyi kockázatokról sem szabad megfeledkeznünk (egyes körömlakkok például komoly rákkeltő hatással bírnak).
Hozzászólás zárolva.