Facebook hozzászólás
201

Ma semmiképp se stresszeljen! Megmondjuk, hogy miért!

Hazánkban a több mint 10 millió keresőképtelen nap a munkahelyi negatív stresszre és annak káros egészségi következményeire vezethető vissza. A mai Munkavédelmi világnapon a szakértők arra hívják fel a figyelmet, hogy a munkával kapcsolatos stressz felmérése és csökkentése a munkáltatók és munkavállalók számára egyaránt kulcsfontosságú.

A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) kezdeményezésére 2003. óta minden év április 28-án tartják a Munkavédelmi világnapot, abból a célból, hogy felhívják a figyelmet a biztonságos, egészséges munkahelyek fontosságára.

Kép: Pixabay

Az Európai Munkavédelmi Ügynökség (EU-OSHA) „Egészséges munkahelyek – Kezeljük a stresszt!” kampánya arra hívja fel a munkaadók és munkavállalók figyelmét, hogy a stressz nem megfelelő kezelése a munkahelyeken komoly egészségi károkat okozhat, ami miatt Magyarországon éves szinten kb. 440 milliárd forint nagyságrendű érték vész el.

A KSH adatai szerint Magyarországon 2014-ben több mint 21,5 millió volt a keresőképtelen napok száma. Az EU OSHA adatai szerint általában ezek 50-60%-a a munkahelyi stresszre vezethető vissza. Ezzel párhuzamosan, több mint 19 ezer, 3 napot meghaladó munkaképtelenséget okozó balesetet jelentettek be a hatósághoz az elmúlt évben.

Miért stresszelünk mi, magyarok?

Rossz a munkahelyed? Az egészséged is rámehet!
A mai világban az egyre növekvő munkahelyi teljesítménykényszer miatt a stressz folyamatosan jelen van az ember életében. A stressz viszont lényegesen megnöveli a vérnyomás értékét.

Magyarországon a munkahelyi átszervezések, a foglalkoztatás bizonytalansága a munkahelyi stressz leggyakoribb oka, második helyen szerepel a munkaórák száma vagy a munkaterhelés miatt a munkavállalókban okozott feszültség.
Szintén probléma a kollégák vagy felettesek támogatásának hiánya, a nem megfelelően tisztázott szerepek és hatáskörök, kötekedésnek, zaklatásnak való kitettség, valamint a saját munkamódszer alkalmazásának korlátozása.

„Az értékteremtő munka a gazdaság működésének alapja, nélkülözhetetlen a gyermekvállaláshoz, a gyermekneveléshez, fontos a létbiztonság megteremtéséhez, a családok jól létéhez. Értékteremtő munkát azonban csak egészséges munkavállaló, korszerű, biztonságos, egészséget nem veszélyeztető munkakörülmények között tud végezni” – mondta Dr. Modori László, munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkár.
„Befektetni a munkavédelembe ezért nem pusztán kiadást jelent, hanem a munkabalesetek és a foglalkoztatási megbetegedések megelőzésén túl, többszörös anyagi megtérülést is hoz a vállalkozások számára. A biztonságos és törvényes, garanciális jogokat megtartó foglalkoztatás egyaránt szolgálja a munkavállaló, a munkáltató és a nemzetgazdaság érdekeit” .

Mobbing, a munkahelyi pszichoterror! Te is áldozat vagy?!
Szórakoznak veled a kollégák? Rajtad gúnyolódnak, rólad pletykálnak, igaztalanul vádolnak? Ha ez már rendszeres megpróbáltatás, és már inkább bántó, mint vicces, akkor komoly a baj. Te is a mobbing, a munkahelyi pszichoterror áldozata vagy! Mit tehetsz ellene? Segítünk!


 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!