Megérkeztek Belgium büszkeségei
A belga sörkultúra évszázados hagyományokra tekint vissza, napjaink legkiválóbb sörkülönlegességei között több belga sör is megtalálható. Az egyik észak-magyarországi sörgyár jóvoltából a sörbarátok most Belgium egy kis darabját vihetik haza. A stílusosan „Belgium büszkeségi” névre keresztelt válogatás az ország autentikus söreiből kínál egyedülálló ízelítőt a minőségi sörélmény kedvelőinek. Legyen szó baráti összejövetelről, kerti sütögetésről, vagy egy jóízű beszélgetésről, az alábbi három, markánsan megkülönböztethető sörkülönlegesség minden alkalomra kitűnő választás.
Stella Artois, az élő hagyomány
A világ egyik legnépszerűbb prémium belga söre, a Stella Artois története szorosan összefonódik a több mint 600 éves sörfőzési hagyománnyal büszkélkedő Leuven városával, ahol a világ egyik legrégebbi, máig aktív sörgyára is üzemel. A Sebastian Artois sörfőző mesterről elnevezett, eredetileg karácsonyi sörként forgalmazott sörkülönlegesség Leuven, Antwerpen és Brüsszel sörpiacai után hamarosan az egész világot meghódította. A világos sörkülönlegesség sajátosan telt, frissítő karakteres ízét alapanyagainak, a legjobb árpának, a válogatott komlónak és a legtisztább forrásvíznek köszönheti, melyet a legendás, 9 lépéses sörcsapolási rituálé tesz még felejthetetlenebb élménnyé.
Hoegaarden, a szerzetesek találmánya
Történelmi források szerint a Hoegaarden környéki szerzetesek az elsők között voltak, akik 1445-ben kezdtek kísérletezni a búzasör receptjével, olyan egzotikus összetevőkkel gazdagítva, mint a Curacao szigetéről származó narancshéj és koriander, melyek a ma világhírű Hoegaarden recept alapösszetevői közé tartoznak. A palackban utóerjesztett belga fehér sör az élesztőtől nyeri összetéveszthetetlen, opálos színét. Különleges, frissítő ízében harmonikusan elegyednek a gyümölcsös és fűszeresen egzotikus aromák. Szervírozásnál a megfelelő minőség és ízhatás érdekében a lehűtött poharat érdemes 45 fokos szögben először kétharmad részig megtölteni Hoegardennel, annak érdekében, hogy a sör habja felélénküljön, a leülepedett élesztő pedig egyenletesen elkeveredjen. Ezt követően a pohár körbeforgatása után, azt függőlegesen tartva és folyamatosan körbe forgatva töltsük ki a fennmaradó sört, hogy egy vékony, krémszerű habréteggel koronázhassuk meg a sörélményt.
Leffe, az apátsági sörkülönlegesség
A Leffe eredete a Meuse folyó menti, dél-belgiumi apátsághoz fűződik, ahol 1240 óta főznek sört. Az apátság szerzeteseinek eredeti receptje alapján készülő sörkülönlegesség legismertebb változatai a Leffe Blond és Dark.
A Leffe Blond a lager típusú sörök frissítő jellegét egyesíti, az apátsági sörök kifinomultságával. A borostyánságra, finom habzású sör szinte minden ételtípus kitűnő kísérője lehet. Vörös húsokhoz, sonkákhoz és sajtok mellé egyaránt ajánlott.
A Leffe Dark mélybarna színét, és pompás, telt karakterét a pörkölt malátától nyeri. Igazán különleges kiegészítése a kevert ízeket kedvelő konyhaművészetnek. A Leffe Dark 50 százalékkal keserűbb, mint világos társa. A karamellnek, a pirított árpának és az enyhén kesernyés ízharmóniának köszönhetően a belga sörkülönlegesség kiválóan párosítható különböző sajtokkal, párolt és pikáns aromájú ételekkel.
A Leffe, a tökéletes sörélmény leginkább 7-8 Celsius-fok közötti tartományban érhető el. Ennek érdekében nem csak az üveget, hanem a poharat is ajánlott lehűteni a sör fogyasztását megelőzően!
Hozzászólás zárolva.