Megeszlek, mert …”Az erő velem van!”
Mottó: Senki sem gyömöszölhető bele egyetlen személyiség-tipológiai dobozba, de mindenki egy ilyen dobozból lóg ki
Nehéz dolog következik. Látszólag érthetetlen. Zavarosabbnak tűnik, mint a napjegyű Oroszlán holdudvara… De hát beszélni kell róla, ez a dolgom.
Az Oroszlán két félelméről kell szólni.
Először beszéljünk csak most is a taoról. Arról, hogy a jin és a jang egymást nemcsak feltételezi és kizárja, de át is megy egymásba. „Ahol a szépség megismerszik, ott megismerszik a rút is” (mondja Lao Ce) – ahol a halált megvető bátorság van, az emberfeletti erőfeszítés képessége, ott van a félelem is.
Ott vannak a félelmek.
Az egyik – ami miatt feltartóztathatatlanul gázol át mindenen és mindenkin az Oroszlán -, az első félelem azért születik, mert úgy érzi, hogy a többiek összeesküdtek ellene: egyszerűen nem engednek teret neki. Ezért panaszkodik is néha; árulásról, hitszegésről beszélve- és nem is mindig alaptalanul…
A másik félelem még ennél is nagyobb: célját elérve állandó veszélyben érzi magát. Attól fél, hogy le akarják taszítani a nehezen megszerzett és őt nagyon is megillető trónról, amelynél egyébként nagyobbat is érdemelne… és mégis, még erre is vigyáznia kell. És persze most is viszálykodás veszélye forog fenn, és főleg árulásé, hitszegésé, összeesküvésé…
Emlékezzünk csak a pszichoszomatikus Oroszlán-betegségekre (szív, keringés, gerinc). A félelem szülhet még ezek mellé egy nagy, titokzatos, ismeretlen betegséget, amely előtt az orvosok is tanácstalanul állnak (hacsak nem összeesküvők ők is…). Azért az se semmi, ha legalább egy új betegséget neveznek el az emberről, igaz?! S ha már az anomáliáknál tartunk: az is idetartozik, hogy az Oroszlán nagy szívébe néha azonos neműek is beférnek.
Befejezésül nézzük most is, hogy milyen pályán található az Oroszlán, illetve, hogy milyen pálya felé érdemes orientálni.
Kezdjük egy általános megállapítással: minden olyan tevékenység, munka érdekli, amely biztosítja számára az átlagból, a középszerűségből való kiemelkedést, az irányító szerepet. Az Oroszlán nem vezetni, hanem irányítani akar: ez a vezetésnek egy magasabb szintű változata; nagyobb a potenciális távolság az egyszerű beosztottaktól, hiszen az Oroszlán alárendeltjei maguk is (igaz: alája beosztott, de) vezetők.
Hozzászólás zárolva.