Facebook hozzászólás
327

Méregtelenítsünk! Szakértőnk segít, hogyan csináljuk!

Divatos szó és divatos dolog napjainkban a méregtelenítés – sok helyütt sokfélét olvashatunk róla. De vajon ön beleásta már  magát annyira a témába, hogy tudja, veszélyes is lehet, ha nem figyelünk oda eléggé? Pedig így van! A méregtelenítés nagyon összetett dolog, több lépcsőből áll, és ha bármelyiket is kihagyjuk, a legkevesebb, hogy hatástalan lesz az egész erőfeszítés. Szakértőnk háromrészes sorozatában elmondja a lényeget! 

A méregtelenítés olyan folyamat, melynek során a testünkben felhalmozódott kemikáliák, méreganyagok, toxinok és egyéb vegyületek eltávoznak a szervekből, azaz a veséből, májból, epéből, idegrendszerből, gerincvelőből, szív- és érrendszerből.

Tudta, hogy a méregtelenítéshez elengedhetetlen a salaktalanítás? Sőt, akár nagyon súlyos következményei is lehetnek, ha kihagyjuk! Így igaz, a méregtelenítéshez elengedhetetlenül fontos, hogy salaktalanítsunk is. Miért? Mert túlterhelhetjük a bélrendszert, ha salaktalanítás nélkül végezzük a méregtelenítést. Lassítja az emésztést, és gyulladások keletkezhetnek.

Jó, de mi az a salaktalanítás? Nem más, mint az emésztőrendszerben keletkezett salakanyag és az ott felhalmozódott méreganyagok, gyógyszerek és antibiotikum-maradványok eltávolítása.

Kép:sxc

Ha tehát ön méregtelenítésre adja a fejét, akkor első lépésben:

  • salaktalanítania kell, vagyis: megtisztítani a vastagbelet a káros lerakódásoktól,

  • majd ezután erősíteni kell az immunrendszert, és pótolni kell mindazokat a hasznos bélbaktériumokat, amelyek megőrzik a bélflóra egyensúlyát,

  • végül jöhet a méregtelenítés maga, azaz: gyógyteák, gyógynövények, vitaminok és ásványi anyagok, aminosavak segítségével az egész test méregtelenítése.

Mit jelent az elsalakosodás fogalma?

Ez egy olyan folyamat, melynek során testünk különböző pontjain lerakódnak különböző salakanyagok – ezek  idővel egyre inkább akadályozzák, hogy szervezetünk jól működjön. Kémiai szempontból salakosodás akkor történik, amikor valamely sav egy ásványi anyag segítségével sóvá alakul át. Tehát az elsalakosodás nem más, mint sóképződés, a salakanyag pedig maga a közömbösített, vagyis sóvá alakult sav.

A szervezetre támadó savak közömbösítésére azért van szükség, mivel ez megfosztja a savakat agresszív mérgező és maró hatásuktól. A test e folyamat érdekében állandóan ásványi anyagokat áldoz fel, melyeket a táplálékból, vagy saját raktárainkból vesz el.

Ha a táplálék, amit beviszünk a szervezetbe, nem elég gazdag energiában, akkor a testünk kénytelen a bőrben, csontokban, vérben, porcokban lévő raktárkészletből elvenni azt, amire szüksége van. Ez a kémiai öregedés folyamata. Jó tudni, hogy az elsalakosodás nem azt jelenti, hogy egy savból só képződik, hanem azt, hogy a sóból salakanyag lesz. A vegyileg semleges só önmagában még nem salak. Akkor lesz az, ha lerakódik az érfalakon, a szövetekben, a szervekben stb. A kémiailag semleges só a vesén, a beleken vagy a bőrön át elhagyja a testet, bizonyos körülmények között azonban elkezd lerakódni.

A gyógyteák képesek föloldani az ilyen lerakódott sókat. A salaktalanítás tehát a lerakódott salakanyagok föloldását jelenti. Az eddig közömbös formában pihenő savak és mérgek ilyenkor újjáélednek. Ez okozhat gyógyulási krízist is. Azonnali közömbösítésre van szükség, valamint a savak és a közömbös sók kimosására, kivezetésére.

Miért rakódnak le a salakanyagok?

Ha kevés tiszta folyadékot (vizet) iszunk, akkor kevés lesz a testfolyadék a testben, és emiatt magas lesz a sók koncentrációja. Később a túl magas koncentráció miatt kicsapódnak a sók, és lerakódnak. Ez pedig hosszú távon betegségekhez vezet. Az elsalakosodás függ az egyéni hajlamtól és a szervek erősségétől egyaránt. A legismertebb lerakódási betegségek a következők: epekő, vesekő, fogkő, hólyagkő, reuma, köszvény, érelmeszesedés, magas vérnyomás, aranyér.

Mit tegyünk, hogy csökkentsük a salakanyagok lerakódását?

  • fogyasszunk kevesebb állati eredetű fehérjét (hús, tej)

  • igyunk gyógyteákat

  • törekedjünk az ásványi anyagokban gazdag táplálkozásra

  • együnk sok zöldséget, gyümölcsöt

  • érdemes rendszeresen salaktalanítani (havonta egyszer vagy negyedévente)

  • igyunk sok vizet

  • alkalmazzuk a bázikus testápolás szabályait: pl. használjunk szappant a mosakodáshoz, ugyanis ezek semleges vagy inkább lúgos, mint savas kémhatásúak

Tehát, a salaktalanítás lépései:

1. salakoldás (salaktalanító tea vagy pl. útifű-maghéj)

2. savak közömbösítése (energiagazdag ásványi anyagok)

3. savak és salakanyagok kivezetése bázikus testápolás és vízivás segítségével

Figyelem! A salaktalanító kúra nagy megterhelést jelent a szerveknek, ezért, ha rászánjuk magunkat, kíméljük meg szerveinket a túlterheléstől, és támogassuk a májműködést bázikus borogatásokkal, a bőrt pedig bázikus fürdőkkel. Minél erősebben el van salakosodva a test, annál kíméletesebb salaktalanítást végezzünk.

Cikkünk folytatását itt és itt olvashatják.

Varga-Darabos Andrea
www.mannaszappan.hu



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!