Facebook hozzászólás
118

Mi a teendő, ha a családban H1N1 fertőzött beteg van?

A H1N1, azaz „új influenza A vírus” már Magyarországon is egyre több megbetegedést okoz. Emiatt fontos, hogy a szülők kellőképpen fel legyenek készülve, hogy mi a teendő, ha a családban fertőzött beteg van vagy akár az egészen pici, 1 éves kor alatti csecsemő fertőződik meg.

Mikor forduljunk orvoshoz?
Ha fenn leírt tünetek rosszabbodnak, vagy egyéb tünetek, mint nehézlégzés jelentkeznek.
Amennyiben a beteg krónikus alapbetegségben szenved, és hirtelen rosszabbodni kezd az állapota, vagy szövődmények lépnek fel (pl. néhány napos láztalanság után újból jelentkező, vagy hosszan, 3-4 napon túl elhúzódó láz, fülfájás, nehézlégzés), akkor hívjuk a házigyermekorvost, hiszen az orvos dönthet a megfelelő kezelésről és az esetleges kórházi beutalásról.

Életben marad-e a vírus a különböző tárgyak felületén, pl. kilincsen?
Igen. Az influenzavírus képes terjedni oly módon is, hogy valaki a kezével a különböző tárgyak megfogásával továbbítja az azokra leülepedett váladékcseppekben található vírust a saját nyálkahártyájára (szemébe, szájába, orrába.). A szokásos módszerrel végzett gyakori takarítás elegendő a felületek és tárgyak tisztán tartására, külön fertőtlenítésre nincs szükség.

Kiknek javasolt a védőoltás?
Általánosságban mindenkinek, a házi gyermekorvossal vagy háziorvossal történt egyeztetés alapján.
Különösen javasolt, szívbetegeknek, krónikus betegeknek, időseknek és fiatal csecsemőknek.
Továbbá munkakörüknél fogva nagyobb valószínűséggel fertőződőknek, mint egészségügyi dolgozók, iskolában, óvodában dolgozók, tömegközlekedésben dolgozók stb.

forrás: Magyar Gyermekorvosok Társasága

 





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!