Facebook hozzászólás
174

Milyen az anyagcseréd? Ilyen ember vagy…

Mindaz, ami , beleinkben zajlik, személyiségünkre is hatással van. Nem hiszi? Pedig nagyon eltérő lehet egy gyors és egy lassú anyagcseréjű ember személyisége!

Kínos, vagy sem, azért valljuk be, meglehetősen különbözőek vagyunk, ha anyagcsere folyamatainkról van szó.

Van, akinek kész kínszenvedés a salakanyagtól való megszabadulás, hosszú időket kell eltöltenie a mellékhelyiségben, míg mások pár perc alatt végeznek.

Van, aki még a szöget is megeheti, nem lesz tőle semmi baja,míg vannak,akik pár falat zöldségtől is a kínok kínját élik át.

És persze vannak, akik még hírből sem ismerik a különféle hashajtókat,ugyanis soha sincs ilyesmire szükségük.

Sussana Ehdin orvos-író könyvét (Az öngyógyító ember) olvasva érdekes információkra bukkantam e témával kapcsolatban. A szerző bemutatja, hogy mennyire különbözik a gyors illetve lassú anyagcseréjű emberek személyisége.

Ha ön gyors anyagcseréjű, akkor személyiségér jellemző az aktivitás,az energikusság. Ön könnyen nevet és meglehetősen fantáziadús ember. Kedveli a lendületet, legyen szó akár sportról, akár a munkahelye megválasztásáról.

Ha azonban emésztésének megszokott egyensúlya felborul

, akkor magas vérnyomás és gyakori izzadás alakulhat ki. Hajlamos lehet ún. almaforma hízásra (a súlyfelesleg a hason és vállon rakódik le), és amint felrakódik ez a súlyfelesleg hirtelen munkamániás és aggodalmaskodó lesz,aki hajlamos nyugtató szerek után nyúlni. Ha Ön a lassú anyagcseréjű emberek táborába tartozik, akkor nyugodt és stabil személyiségű ember, aki könnyedén veszi az akadályokat, mindig előre tervez és érzékeny mások érzéseire.

Ha azonban ez az anyagcsere váratlanul felborul, akkor vérnyomása alacsony lehet, vérkeringése lelassul, és hajlamos lehet az ún. körteformájú hízásra (combon és csípőn lerakódott felesleg). Ilyenkor önértékelése csorbát szenved, önmarcangoló-depressziós tünetek jelentkezhetnek.

Természetesen nem lehet ilyen élesen kettéválasztani emésztésük alapján az embereket, de érdemes odafigyelni arra, hogy a belső folyamatok valóban rányomják bélyegüket test-és énképünkre, befolyásolják közérzetünket és hangulatunkat is.

Forrás: Susanna Ehdin:Az öngygyító ember. Magyar Könyvklub. 2003.

A lapunkban megjelent egészségügyi cikkek tájékoztató jellegűek, azok nem helyettesítik a szakorvossal való konzultációt.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!