Mire ügyeljünk parfümvásárláskor?
Amikor a nő meg szeretne újulni, általában kölnijét is leváltja. De mi alapján válasszon új illatot magának?
Van egy-két jótanács, amit érdemes figyelembe venni parfümvásárláskor, illetve a használata során.
1. Sose vegyünk meg parfümöt az első benyomás hatására, illetve az alapján, hogy a barátnőnkön érezve tetszett az illata. Ugyanis egyrészt minden kölninek három, időben eltérő hatású illatárnyalata van. Az első, amit rögtön az üvegcse kinyitásakor érzünk – ez hivatott a vásárlót elcsábítani. A második úgy kb. fél óra múlva kezd hatni, végül pedig csak egy-két óra múlva érezhetjük a parfüm valódi, tartós illatát. Másrészt pedig a kölni lényege az, hogy minden emberen más illatú, hiszen mindenkinek más a bőre, a természetes illata, amivel a parfüm keveredik a bőrre kerülve.
2. Parfümöt mindig csak egy-két csöppet használjunk; egy kicsit a tarkónkra, kicsit a csuklóra és a bokára, esetleg a lágyéktájra is lehet.
3. Az erősebb testalkatúak válasszanak nyugodtan fűszeresebb, a középkorú nők pedig édes illatot. A fiataloknak mindig a virágillatokat ajánlják, de igazán az a fontos az ő szempontjukból, hogy könnyed, tiszta parfümöt válasszanak.
4. Használjunk más-más kölnit a munkahelyre (ide ne hivalkodót, csak visszafogott, frissesség megőrzésére vonatkozót), szórakozóhelyre (legyen az színház, vagy diszkó, este mindig megengedettebb a jellegzetesebb és erősebb illat), és a baráti összejövetelekre (amikor igazán a kedvencünket fújhatjuk magunkra, amit esetleg se ott ahol dolgozunk, se szórakozóhelyen nem szeretnénk használni).
5. Napozás előtt semmiképp se használjunk parfümöt (csak esetleg izzadásgátló, enyhén illatosított stiftet) mert foltot hagyhat a bőrünkön!
Hozzászólás zárolva.