Miről árulkodik egy csepp vér?
Bármilyen hihetetlen, de egyetlen vércseppünkben is életünk csodálatos művészfilmje zajlik. Amilyen ijesztően hangzik a sötét látóteres vércseppanalízis, olyan lenyűgöző élményt nyújt
Hogyan kell a vizsgálatra felkészülni?
Négy órával a vizsgálat előtt nem szabad enni, de inni bármit lehet, sőt, ajánlott is. A tápanyagok megjelenése egy órán belül látszik a vérben, kis mozgó pöttyökként, és megnehezítik a többi elem vizsgálatát.
Hogyan zajlik?
A vizsgálatot az adatok felvétele, részletes kikérdezés, állapotfelmérés előzi meg. Aztán egy apró tűszúrás az ujjbegybe, és kezdetét veszi a saját szervezetünkbe tett csodálatos utazás. A vizsgálatot végző orvos diagramok, táblázatok, színes ábrák használatával segít értelmezni a történéseket, mert nem állóképet nézünk, vérünkben ugyanis „zajlik az élet”. A vizsgálatot részletes életmód-tanácsadás zárja, a páciens tanácsokat kap a felderített panaszok kezelésére.
Mire deríthet fényt a vizsgálat?
Az élő és a száraz vércsepp vizsgálatából látszik a vitaminok, ásványi anyagok hiánya. A fehérvérsejtek állapotából kikövetkeztethető az immunrendszer működőképessége. A plazmában felhalmozódott anyagokból kiderül, rendben van-e a szervezet sav-bázis egyensúlya, vannak-e felesleges méreganyagok a szervezetben, de például a túl sok fehérje is észrevehető. Látszanak a mikroorganizmusok, ellenőrizhető az oxidatív stressz, azaz a szabadgyök-terheltség mértéke. Észlelhető az emésztőrendszer, a vese vagy a máj csökkent működése – mindez akkor, amikor konkrét problémát esetleg még nem is okoz.
Mikor érdemes elvégeztetni?
A betegség megelőzésének nagyon hatékony eszköze lehet a vércseppanalízis, ajánlott lenne a rendszeres évi állapotfelmérés részeként elvégeztetni. Hasznos lehet még, ha valaki emésztési problémákat, fáradékonyságot, gyakori fejfájást, bőrpanaszokat, mozgásszervi gondokat tapasztal. Ilyenkor ugyanis megerősítheti a betegség gyanúját vagy segíthet abban, hogy milyen típusú laboratóriumi vizsgálatokat célszerű elvégeztetni. Gyakori megfázás, krónikus gyulladás, túlzott salakanyag-felhalmozódás gyanúja esetén is ajánlott.
Miből is áll?
Szervezetünkben körülbelül 5-6 liter vér kering folyamatosan, szállítja a sejtjeinkhez az oxigént, a tápanyagokat, a hormonokat, a sókat, illetve elszállítja onnan a szén-dioxidot és a bomlástermékeket. Ez a vérmennyiség ideális esetben a test súlyának 7,5-8 százaléka. Folyékony kötőszövet, mely kapcsolatot teremt a külvilág és a sejtek között. Nézzük meg, milyen összetevők is alkotják ezt a csodálatos folyadékot!
Hozzászólás zárolva.