Facebook hozzászólás
72

Mit ne csináljunk az álláskeresés alatt? 

Amint belegondolunk, hamar rájövünk, hogy az álláskeresés is egyfajta munka, főleg a munkanélküliek számára. Tudjuk, hogy sok meló van vele és rengeteg mindent kell észben tartani a siker érdekében.

A hatékonyságot úgy növelhetjük, ha felismerjük azokat a gátló magatartásformákat és tényezőket, amelyek megnehezítik az elhelyezkedést.

A következő cikkben tehát arról lesz szó, hogy mit nem szabad csinálnunk akkor, amikor éppen a hozzánk illő munkát keressük.

Csak semmi nyomozás!

 A leleményes emberek szeretnek kutakodni. Ezzel nincs is semmi baj, de néhány esetben rosszul is alakulhatnak a dolgok. Amikor az OzdAllas.hu lehetőségei között böngészünk és találunk egy számunkra szimpatikus bejegyzést, előfordulhat, hogy eljátszunk a gondolattal, miszerint mi lenne, ha többet is tennénk, nem csak jelentkeznénk? Ismerős ugye? Úgy véljük, hogy így majd biztosan nagyon motiváltnak fognak minket tartani. Ez azonban korántsem ilyen egyszerű!

A nyomozás könnyű, elég ugyanis, ha ott egy név és egy e-mail cím, és már mehet is a vadászat a keresőben. Aztán persze nagyon büszkék vagyunk arra, ha megtaláltuk a HR-vezetőt, az egyik részlegvezetőt, esetleg az igazgatót. Pedig nem biztos, hogy éppen ez az ember az, akinek a feladata a mi anyagunkkal foglalkozni, ráadásul a felső vezetői rétegekben egyenesen tolakodásnak veszik, ha megkeresésekkel bombázzuk őket.

Arról nem is beszélve, hogy a hirdetésben sem erre kértek minket. Kövessük inkább a szabályokat!

Ne agyaljuk túl a dolgot, és ne az előítéletek vezessenek!

Ne azon gondolkozzunk, hogy miért nem lesz jó számunkra az állás! Az emberek nagy része csak kifogásokat keres; messze van a munkahely, nem lesz jó a csapat, költséges a bejárás. Nem szabad már rögtön az elején kizárni a lehetőségeket, amikor még azt sem tudjuk, miről lesz szó az interjún!

Az előítéletek csak kárt okoznak. Hallottunk már pletykákat cégekkel kapcsolatban: állítólag alacsony a fizetés, esetleg nagy a fluktuáció, zsarnok a főnök. Lehet, hogy ez már évekkel ezelőtt történt, s azóta változott a vezetőség, a stratégia, a HR. Sőt, az sem biztos, hogy ezek a légből kapott megjegyzések igazat szóltak. A rosszindulatú, elbocsátott munkaerő bosszúja ugyanis mindig így kezdődik. Győződjünk meg minderről, adjunk egy esélyt a cégnek!

Ne várjunk minden egyes visszajelzésre!

Sajnos 2023-ban is elég népszerű a munkáltatóktól az a megoldás, hogy úgy válaszolnak, hogy nem válaszolnak. Lehet, hogy nagyon akarunk egy állást, de nem kell várnunk egyik válaszra sem.

Sikertelenek lennénk? Ha kéthetente beadunk egy pályázatot, aztán várunk egy hónapot a válaszra, ebből biztosan nem lesz munka! Bátran adjuk be akár egyszerre 10 helyre is a jelentkezésünket, hogy minél több vasat tartsunk a tűzben, ezzel pedig növeljük az esélyeket és meggyorsítsuk a folyamatokat.

Amennyiben ezeket a szempontokat figyelembe vesszük és tudjuk, hogy mit nem szabad csinálni, akkor biztosan megtaláljuk majd álmaink állását. Koncentráljunk a céljainkra és haladni fogunk!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!