Facebook hozzászólás
184

Mitől vagyok ennyire fáradt?

Az ősz beköszöntével és a tél közeledtével egyre többen érezzük úgy, hogy reggelente nehezünkre esik kikelni az ágyból, és hiába iszunk kávét, ásítozva megyünk be a munkahelyünkre, ahol napközben majd elalszunk a számítógépünk előtt, hogy aztán hazaérve a gyerekekkel és házimunkával töltött esti órák után a tévé előtti díványon nyomjon el bennünket az álom. 

A testi fáradtsággal gyakran együtt jelentkezik a pszichikai vagy szellemi fáradtság is, amely általában kimerültségérzetben, koncentrációzavarban, emlékezetromlásban és álmosságban nyilvánul meg. A jelenség hátterében agyunk energiakészleteinek kimerülése áll.

A fáradtság egy speciális formája a tavaszi fáradtság, amely egyáltalán nem korunk jelensége, hiszen már elődeink szenvedtek tőle. A fáradtság ilyenkor összefügg az épp véget érő téllel, a minimális mennyiségű napfénnyel, a nem megfelelő összetételű táplálkozással, a vitamin és ásványi anyagok hiányával.

Betegség következménye is lehet a fáradtság, amely a lábadozási időszakot kíséri. Ilyen például a poszt-virális fáradtságszindróma és a krónikus fáradtság-szindróma, ez utóbbi különböző vírusfertőzések, a központi idegrendszer zavara vagy alvászavar miatt is kialakulhat.

Mivel a fáradtság olyan tünet, amely azt jelzi, hogy a szervezetben nincs valami rendben, először az okát kell megkeresnünk. Ha ezt az okot nem leljük, vagy ha a fáradtság tovább tart néhány hétnél és a gyógyszertárban ajánlott készítmények sem segítenek, mindenképpen forduljunk háziorvosunkhoz, aki, ha szükséges, további kivizsgálásokra küld el bennünket.

Ha a fáradtság kialakulása mögött nem gyulladás vagy immunzavar áll, okozhatja a stressz, amelyet különböző stresszkezelési technikákkal (mozgás, helyes táplálkozás, tudatos légzés stb.) lehet enyhíteni vagy alvászavar, amelynek kezelésére szintén vannak természetes módszerek.

A vitaminok és az ásványi anyagok szintén szerepet kapnak a fáradtság leküzdésében. Bár nem léteznek speciális fáradtság-elleni vitaminok, a kutatások és a mindennapi gyakorlat is azt mutatja, hogy a megnövelt vitamin- és ásványianyag-bevitel elengedhetetlen része a kimerültség gyógyításának.

A ginseng gyógyászatban leginkább használatos standardizált G115-ös kivonata ugyancsak segít abban, hogy pótoljuk a hiányzó energiát. A ginseng G115 többek között fokozza a sejtek oxigén-felhasználását és ezzel lehetővé teszi, hogy nagyobb igénybevétel esetén a test több energiát nyerjen, csökkenti a tejsav által okozott fáradtságot, és segíti, hogy a szervezet hatékonyabban használja fel a rendelkezésre álló energiatartalékokat.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!