Facebook hozzászólás
131

Most a szemüvegkeret is izzaszt!

A nyár a szabadságok, a pihenés, a vízi sportok időszaka. Ám mert szemüveggel nem nagyon lehet úszni, vagy a vízparton labdázni, és mi tagadás, a nagy melegben a vékony szemüvegkeret is melegít, sőt, az izzadtságtól az orron, a fül mögött ekcéma alakulhat ki, egyre többen próbálják ki a kontaktlencse előnyeit.

Köztudott, a szemet védeni kell az erős napfénytől is, ami a szemüvegesek esetében nem kis gondot jelent, ráadásul a dioptriás napszemüveg nem olcsó. Bár kontaktlencsével egyszerű a szemvédelem, a szakértők szerint mégis szükség van a nagyon jó minőségű UV-szűrős napszemüvegre. Ugyanis a sötét üveg mögött jobban kitágult pupillákat védeni kell a napsugarak (káros) hatásától.

A kontaktlencse viszont érintkezhet a sós tengervízzel, fiziológiai folyadékként hat. A medencék klóros vize sem tesz bennük kár, bár ha úszás közben huzamosabb ideig érintkezik a vízzel, ajánlatos lemosni a hagyományos fertőtlenítő/tisztító folyadékkal. Ezt kell tenni akkor is, ha a tengerparton por, homok kerül a szembe. Alaptalan félelem, hogy úszás közben a kontaktlencse elvész, mert a víz hatására a szemlencsére tapad. Búvárkodásnál, merülésnél viszont ajánlott a megfelelő búvár-, vagy úszószemüveg viselése. A kontaktlencse-viselőknek ügyelniük kell arra, hogy a fényvédő szerek ne kerüljenek a szembe.

Nemcsak azért, mert a krémek, olajak gyulladást okoznak, hanem azért is, mert megkárosíthatják, használhatatlanná tehetik a kontaktlencsét.

Nyaraláskor legideálisabb az egyszer használatos,vagy az egy hónapig viselhető lencse. Az előbbit lefekvés előtt, az utóbbit 30 nap elmúltával el kell dobni.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!