Facebook hozzászólás
417

Nem mindegy, hogy mosolyogsz majd a keresztelőn

A kismamák tisztában vannak azzal, hogy bizonyos dolgokra figyelniük kell, és ellenőriztetniük kell azokat a megfelelő szakemberekkel. Ezek jellemzően nőgyógyászati dolgok, de akad köztük fogászati, vagy éppen emésztési, dietetikai kérdés is. A gond azonban az, hogy lényegében csak elmennek az ellenőrzésre, és ezzel letudták a dolgot. Pedig ez igencsak kevés, már ha az egészségük megőrzése, vagy éppen a fogaik megtartása a cél. A témában dr. Angyal Géza szülész-nőgyógyász főorvos segít eligazodni.

A baba számára ezek az anyagok jelentik a csontváz alapját, de az ő fogai, valamint az idegrendszere is igényli az említett tápanyagokat. Ráadásul a sornak itt még messze nincs vége!

Pótlás!

Hajlamosak vagyunk elfelejteni azt a tényt, hogy napjainkban már a saját egészségünk fenntartása sem olyan egyszerű az étkezésen keresztül (az élelmiszerek csökkent beltartalma miatt), és akkor még nem is beszéltünk a várandósság alatt jelentkező, jelentősen megnövekedő igényekről. Ezek hiányát pedig elsősorban a kismama szervezete, később pedig a magzat is erősen megsínyli – mondja dr. Angyal Géza a ratkotunde.hu-nak.

Ez a hosszú élet titka: menj fogorvoshoz!
Bár Magyarországot Európa fogorvosaként szokták emlegetni, a magyar lakosság fogazati állapota tragikusnak mondható. A fogszuvasodás mellett a fogelvesztés másik leggyakoribb oka a fogkőhöz köthető ínygyulladás és egyéb fogágybetegségek. A szakemberek szerint a szájhigiénével és a fogakkal való foglalkozás nemcsak a szájüregi egészségünk miatt kiemelten fontos, hanem az életünket is meghosszabbíthatja.

Nem véletlen, hogy ma már a szakemberek jelentős többsége javasolja a várandósvitamin szedését. Persze nem mindegy, hogy melyiket, hiszen a vitaminok és más tápanyagok bevitele édeskevés, ha azok hasznosulása nem megfelelő.

A szervezetnek a biológiailag aktív, szerves (pl.: -citrát, -glükonát) anyagok hasznosítása lényegesen egyszerűbb. Egyrészt a beépítésük nem igényel olyan mennyiségű energiát, másrészt a felvételük is lényegesen, akár 80%-kal nagyobb mértékű. Ehhez azonban mindenképpen komplexnek is kell lennie a készítménynek, hiszen az egyes anyagok segítik másik felszívódását, ráadásul ez a D-vitamin és a kalcium kapcsolatában is igaz.

Az már csak hab a tortán, hogy a várandósság eltérő trimeszterei eltérő tápanyagigénnyel is rendelkeznek, vagyis szempont az is, hogy ezt a tagoltságok, a trimeszterenkénti igényt a várandósvitamin megfelelően képes legyen kiszolgálni!

(Forrás: ratkotunde.hu)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!