Nyirokmasszázs daganatkezelés után is
Nyirokmasszázzsal olyan onkológiai betegek is kezelhetők, akiknél a szokásos daganatkezelés (besugárzás, kemoterápia) után a terápiával összefüggő nyiroködéma alakult ki, akiknél a tumor megnövekedésének következtében a nyirokelvezető csatornák elzáródtak.
Kinek és mikor javasolt?
Krónikus polyarthritis (ízületi gyulladás)
A krónikus polyarthritis akut stádiumában – amikor is a gyulladás minden jele megmutatkozik – a manuális nyirokmasszázsnak jelentős szerepe lehet. Míg a fájdalomcsillapítás céljával végzett enyhe hűtésen kívül egyéb fizikai terápia nem alkalmazható, a nyirokmasszázs a felgyülemlett folyadék elvezetésére (a gyulladást kiváltó anyagok kiürítésére) és fájdalomcsillapításra is használható. Hatására csökken a duzzanat, a bőr nem feszül annyira, ezzel megnő a mozgás szabadsága, s így az aktív terápiát gyorsabban el lehet kezdeni.
Fejfájás, migrén
Ebben az esetben a nyirokmasszázs célja, hogy az érintett ellazuljon – oly mértékben, hogy kezelés közben elaludjon. Ha ezt sikerül elérni, a kezdődő migrén csírájában elfojtható.
A kezelés 30-60 percig tart, és igény/szükség szerint alkalmazható. A köztes időszakban végzett kezelések segítik a migrénes rohamok megelőzését.
A terápia időtartama: 45, max. 60 perc
Visszér, trombózis, lábszárfekély
A vénás elégtelenség kezdeti stádiumában a kompresszió (gumiharisnya, fásli) és a kompresszió közben végzett mozgás az egyedüli terápiás lehetőség. A felpolcolás is megkönnyíti a duzzanat leapadását. Visszér esetén érdemes fontolóra venni az értréninget, melynek jó eszköze a Kneipp-féle leöntés, a harmatban járás és az agyagpakolás is. (á-l)
Hozzászólás zárolva.